GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE

Wycieczka rowerowa do Doliny Skrzatów

Czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie niestraszne burze i upał. Pomimo nieciekawej pogody i krajobrazu po burzy uczestnicy wycieczki rowerowej do Chociszewa zebrali się zgodnie w sobotni poranek przed siedzibą Biblioteki. Nawet popsute koło nie zniechęciło ich przed wyruszeniem na szlak rowerowej przygody. Po drodze przez miejscowości: Gajówka, Bardzynin, Karolinów, Anastazew, Ostrów, Florentynów, Mariampol mijały nas samochody panów elektryków, którzy naprawiali szkody po piątkowej ulewie.

Ostatecznym przystankiem naszej wędrówki był Chociszew, w którym od niedawna znalazła swoją nową siedzibę Dolina Skrzatów. Park Skrzacich opowieści, figur i ekspozycji prowadzony jest przez przesympatycznych ludzi z pasją, którzy snują baśnie o dawnych legendach słowiańskich, o skrzatach i o bogatym świecie przyrody. Nie tylko dzieci dały się porwać tajemniczym historiom. Także dorośli chętnie uczestniczyli w warsztatach artystycznych i z wypiekami na twarzy słuchali Skrzacich opowieści. Na zakończenie zostaliśmy ugoszczeni ciepłymi naleśnikami, ufundowanymi przez Lokalną Grupę Działania "Prym", której Prezesem jest Jolanta Pęgowska. Było pysznie.
W tym roku wycieczka rowerowa odbyła się pod patronatem akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-30 15:30:55przez:
Opublikowano:2021-08-16 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:1710

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.