Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności
Dzień Muzyka w gminie DalikówDzień Muzyka związany z obchodami imienin św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków i zespołów wokalno-muzycznych, na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminy Dalików. Dnia 25 listopada br. już po raz drugi miłośnicy muzykowania spotkali się na Dniu Muzyka, tym razem w Krzemieniewie. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak i Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie.
Tegoroczne obchody Dnia Muzyka miały bardzo rozbudowany i ciekawy plan uroczystości. Gościem specjalnym imprezy była Elżbieta Bednarczyk - poetka, tancerka i podróżniczka. Licznie stawiły się regionalne zespoły śpiewacze i muzyczne: "Jawor", "Biała Róża", Kapela "Dalikowiacy", Towarzystwo Śpiewacze, Justyna Łomnicka z zespołu "Intro Plus" i Grzegorz Kaszuba z zespołu "Medium".
W imieniu Wójta Gminy Dalików i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie - Beaty Olejniczak wszystkich przybyłych gości powitały prowadzące: Justyna Szymczak i Agata Mirończuk.
Pierwszym punktem biesiady był występ Elżbiety Bednarczyk, która w godzinach porannych poprowadziła dwa spotkania autorskie dla dzieci z Zespołu Szkół w Dalikowie i Zespołu Szkół w Domaniewie. Pani Bednarczyk rozpoczęła swój pokaz wykonaniem tańca hiszpańskiego - flamenco, a następnie wprowadziła w klimat zadumy i refleksji nad ludzkim życiem recytując własne wiersze. Ekspresyjny taniec cygański poprzedził opowiadanie podróżniczki o życiu w Australii, gdzie mieszka od ponad dwudziestu lat. Barwne opowieści były okraszone licznymi zdjęciami z prywatnych zbiorów autorki.
Następnie zespoły: "Biała Róża" i "Jawor" przy akompaniamencie Kapeli "Dalikowiacy" rozśpiewały licznie zgromadzonych na sali OSP w Krzemieniewie słuchaczy. Teksty ludowych piosenek i przyśpiewek były wyświetlane na specjalnie przygotowanym ekranie, dlatego wszyscy chętni mogli się przyłączyć do wspólnego muzykowania.
Do turnieju ze znajomości popularnych piosenek zaprosili Dyrektor i pracownicy GBP w Dalikowie. Uczestnicy muzycznej biesiady zostali podzieleni na trzy rywalizujące ze sobą drużyny. Turniej został podzielony na trzy konkurencje, w których należało m.in. rozpoznać tytuł piosenki po jednym wyrazie, po wysłuchaniu podkładu muzycznego lub zaśpiewać piosenkę na zadany na obrazku temat. Emocje uczestników sięgały zenitu, ale wszyscy dobrze się bawili. Ważnym elementem konkursu było wspólne wykonywanie odgadniętych utworów.
Kolejnym punktem spotkania były występy uzdolnionych wokalnie amatorów śpiewania. Na zakończenie nie mogło zabraknąć muzyki tanecznej. Do pląsów zaprosił muzyczny duet utalentowanych wykonawców: Justyna Łomnicka i Grzegorz Kaszuba, którzy przypomnieli niezapomniane szlagiery i melodie przełomu wieków. Ciepły posiłek i słodkie przekąski zapewniło "Stowarzyszenie Krzemieniew". Smaczny deser przygotowały również zespoły śpiewacze.
Warto było przybyć piątkowym wieczorem do Krzemieniewa na regionalny Dzień Muzyka. W przyszłym roku organizatorzy planują zmienić lokalizację na kolejną z odnowionych świetlic gminnych i zachęcić kolejnych mieszkańców gminy Dalików do wspólnego biesiadowania przy muzycznym stole.

Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99