Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Biblioteka

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie
  ul. pl. Powstańców 3
  99-205 Dalików

  Telefon komórkowy 603-270-838

  biblioteka@bibliotekadalikow.pl

Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny"

Rok 2020 ustanowiony jest przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Jana Pawła II. 18 maja 2020 r. obchodzimy stulecie urodzin Karola Wojtyły, Ojca |więtego Jana Pawła II.

  Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie we współpracy z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie przygotowała wystawę poświęconą życiu papieża pt. "Karol Wojtyła. Narodziny". Ekspozycję można oglądać w kościele pw. św. Mateusza w Dalikowie od dnia 17 maja br.
     Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II: dzieciństwo małego Lolka, dorosłego Karola z czasu studiów i okupacji, powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wyprawy kajakowe z młodzieżą, zdjęcia papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, działalność w czasie pontyfikatu, chorobę i ostatnie chwile Jana Pawła II.
     Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności - tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne "narodziny" rozumiane nie tylko jako przyjęcie na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.
     Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, która w intelektualnym i duchowym dorobku Karola Wojtyły poszukuje odpowiedzi na najważniejsze pytania i wyzwania współczesnego ?wiata. Centrum działa w obszarze kultury, edukacji i budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. Jako miejsce spotkań i dialogu tworzy przestrzeń współpracy ze środowiskiem naukowym i artystycznym ponad podziałami kulturowymi i ideologicznymi. Jest operatorem Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i studentów, organizatorem dwóch warszawskich festiwali: Nowe Epifanie i Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju oraz inicjatorem i właścicielem multimedialnego portalu JP2online.pl stanowiącego pierwsze, kompleksowe Źródło wiedzy o papieżu w Polsce i na świecie.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-02-23 07:07:22przez:
Opublikowano:2021-02-23 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:213

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo

Łódzki Dom Kultury
Firma Juvi
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Z ikrą
PRYM
Forum Wsparcia Zrównoważonego Rozwoju
Sieć na Kulturę w Podregionie Sieradzkim
Ministerstwo kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Mała Książka - Wielki Człowiek
Instytut Książki
Kraszewski
Rozpracuj to z Biblioteką
Biblioteka Narodowa
 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0