GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE

Serdecznie zapraszamy na Świąteczny kiermasz ozdób na Boże Narodzenie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie

Autorką przepięknych prac jest pani ELŻBIETA KOWALCZYK, mieszkanka gminy Dalików. Rękodziełem zajmuje się od przeszło 20 lat. 
Pani Elżbieta doskonale opanowała kilka technik rzemieślniczych tj.: szydełkowanie, haft krzyżykowy, decoupage, quilling, temari, koralikowanie, ale najbardziej pokochała frywolitkę i tworzenie tą techniką biżuterii.
Frywolitka to rodzaj koronki artystycznej wykonywanej z cienkiej nici za pomocą specjalnych czółenek lub igły i szydełka.
Szydełkowanie:  tworzenie prac za pomocą szydełka, polegające na przeciąganiu przez siebie na różne sposoby pętelek nici.
Haft krzyżykowy: rodzaj haftu, w którym na materiale w formie siatki o jednakowej na całej powierzchni gęstości oczek (kanwie) wykonuje się tzw. „krzyżyki”.
Quilling: technika z rodzaju papieroplastyki służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru.
Temari to japońska sztuka robienia ozdobnych kul za pomocą nici i igły (tradycyjnie używanych do szycia).
Decoupage: technika ozdabiania polegająca na przyklejaniu wzoru wyciętego z serwetek lub papieru i pokrywaniu wieloma warstwami lakieru.
Beading: potocznie zwany koralikowaniem, polegający na łączeniu ze sobą drobnych koralików za pomocą cieniutkiej igły i mocnych nici lub żyłki.
Więcej prac artystki można obejrzeć na Instagramie: elzbieta.ko.1264 oraz na Facebooku na stronie: El-pasjonata https://www.facebook.com/ELA.KOWALCZYK.1964 
@ELA.KOWALCZYK.1964 
 e-mail: elakowalczyk64@gmail.com

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-12-11 13:37:46przez:
Opublikowano:2023-12-11 00:00:00przez: Maciej Banaszek
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:277

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.