GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE

Najlepszy Czytelnik roku 2023

Dnia 30 stycznia 2024 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprosiła na finał Konkursu „Najlepszy Czytelnik roku 2023”. To już ósma edycja konkursu, którego jedynym wyznacznikiem jest liczba przeczytanych książek w naszych placówkach.
Do tradycyjnych dwóch kategorii: dzieci i młodzież do lat 18-stu i osoba dorosła, w ubiegłym roku została dodana nowa kategoria, która cieszyła się dużym zainteresowaniem - najlepiej czytająca rodzina.
Stanisław Kosiński przeczytał najwięcej książek w 2023 roku - 140 i zwyciężył w kategorii: osoba dorosła. Na drugim miejscu z wynikiem 95 książek uplasowała się Marzenna Tompalska. To już kolejne laury dla tych zapalonych czytelników.
Wśród młodych czytelników I miejsce zajął Kacper Kowalczyk z imponującym wynikiem – 105 przeczytanych pozycji. II miejsce należy do Gabrieli Marczak, która przeczytała 81 książek. Oboje często odwiedzają nasze książnice z rodzicami.
W kategorii: czytająca rodzina najwyższe miejsce na podium zajęła rodzina Kopczyńskich: Oliwia, Alicja i Jarosław, którzy wypożyczyli łącznie 102 książki. Rośnie tam nowy czytelnik Gracjan, który nie może już doczekać się zapisania do biblioteki. Tylko o jedną książkę mniej wypożyczyła rodzina Michalskich: Katarzyna i Franciszek, którzy równie często odwiedzają progi naszej biblioteki.
Laureatom konkursu gratulacje złożyli i nagrody wręczyli: Przewodnicząca Rady Gminy Dalików Danuta Walczak i Wójt Gminy Dalików Radosław Arkusz oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie Beata Olejniczak. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy po nowości książkowe!

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-01-31 10:08:09przez:
Opublikowano:2024-01-31 00:00:00przez: Maciej Banaszek
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:195

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.