GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE

Wybraliśmy Najlepszego Czytelnika roku 2021 w gminie Dalików

Dnia 3 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu pn. „Najlepszy Czytelnik roku 2021”.

Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii „dzieci i młodzież do lat 18” miano Najlepszego Czytelnika roku 2021 zdobył 6-letni Kacper Kowalczyk, który uczęszcza do Oddziału Przedszkolnego w Dalikowie. Kacper przeczytał w ubiegłym roku 49 książek. Na drugim miejscu z 41 pozycjami uplasował się 5-letni Leon Perka, który chodzi do przedszkola w Poddębicach. Obydwaj chłopcy są również laureatami akcji pn. „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której odebrali Dyplom Małego Czytelnika.

W kategorii „osoba dorosła” Najlepszym Czytelnikiem roku 2021 został Stanisław Kosiński, mieszkaniec Dalikowa. Pan Stanisław w ubiegłym roku przeczytał rekordowe 147 książek i był częstym gościem w naszej bibliotece. Drugie miejsce zajęła Marzenna Tompalska, która wypożyczyła 131 woluminów. Pani Marzena jest laureatką naszego konkursu już po raz trzeci.

Laureatom serdecznie gratulowali: Wójt Gminy Dalików Radosław Arkusz oraz Dyrektor GBP w Dalikowie Beata Olejniczak. Wraz ze słowami uznania wręczyli finalistom konkursu: pamiątkowe statuetki, nagrody książkowe i gadżety promocyjne.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i jednocześnie informujemy, że rozpoczęła się kolejna edycja konkursu: „Najlepszy Czytelnik roku 2022”. Zapraszamy do skorzystania z naszych zbiorów.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-02-10 12:38:07przez:
Opublikowano:2022-02-10 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:1623

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.