GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE

Spotkanie z Pawłem Wakułą

W dniu 12 maja gościliśmy Pawła Wakułę - pisarza, ilustratora książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach akcji  „Z książką na walizkach – X łódzkie spotkania z młodymi czytelnikami”. Zostało zorganizowane we współpracy z Wydawnictwem Literatura.

Paweł Wakuła - absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Uprawia, jak sam o sobie mówi, niepoważny zawód rysownika-humorysty. Jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Jego książki o Leśniczym Piątku powstały pod patronatem i z inspiracji Lasów Państwowych. Autor bestsellerowego zbioru opowiadań o władcach Polski „Jagiełło pod prysznicem". Pomysłodawca cyklu historycznego dla dzieci „Zdarzyło się w Polsce”.

Pisarz opowiadał o swoich książkach, dołączając do pogadanki własnoręczne  humorystyczne ilustracje. Na zakończenie podpisywał woluminy.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs pt. „Gdy (pra)dziadkowie byli dziećmi – ich świat na starej fotografii”. Wśród wyróżnionych osób znalazły się: Milena Sobczak, Amelia Mecker, Agata Szymańska. Praca Mileny Sobczak weźmie udział w rywalizacji wojewódzkiej konkursu.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-17 13:12:08przez:
Opublikowano:2022-05-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:1549

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.