GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE

Klasa III z wizytą w Bibliotece

23 maja przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Maria Stanisława Konopnicka z domu Wasiłowska urodziła się w 1842 r. w Suwałkach, zmarła  8 października 1910 r. we Lwowie. Polska poetka i nowelistka okresu pozytywizmu, krytyczka literacka, publicystka i tłumaczka, jedna z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej.

Wydała wiele książek dla dzieci: „Śpiewnik dla dzieci”, „O Janku Wędrowniczku”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, „Na jagody”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „Co słonko widziało”, „Dym”, „Nasza szkapa”.

Z okazji okrągłej rocznicy urodzin znanej poetki do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zawitali uczniowie z klasy III SP w Dalikowie. Wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej osobie i twórczości Marii Konopnickiej. Obejrzeli prezentację i wystawę książek autorki „Co słonko widziało”, świetnie odpowiadali na pytania z lektury „Na jagody”. Trzecioklasiści zapoznali się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, dowiedzieli się, jak wypożyczać książki, przejrzeli ofertę kulturalną skierowaną dla ich grupy wiekowej.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-23 15:50:13przez:
Opublikowano:2022-05-23 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:784

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.