Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WIELKANOC 2024

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie
  ul. pl. Powstańców 3
  99-205 Dalików

  Telefon komórkowy 603-270-838

  biblioteka@bibliotekadalikow.pl

Wycieczka rowerowa do Doliny Skrzatów

Czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie niestraszne burze i upał. Pomimo nieciekawej pogody i krajobrazu po burzy uczestnicy wycieczki rowerowej do Chociszewa zebrali się zgodnie w sobotni poranek przed siedzibą Biblioteki. Nawet popsute koło nie zniechęciło ich przed wyruszeniem na szlak rowerowej przygody. Po drodze przez miejscowości: Gajówka, Bardzynin, Karolinów, Anastazew, Ostrów, Florentynów, Mariampol mijały nas samochody panów elektryków, którzy naprawiali szkody po piątkowej ulewie.

Ostatecznym przystankiem naszej wędrówki był Chociszew, w którym od niedawna znalazła swoją nową siedzibę Dolina Skrzatów. Park Skrzacich opowieści, figur i ekspozycji prowadzony jest przez przesympatycznych ludzi z pasją, którzy snują baśnie o dawnych legendach słowiańskich, o skrzatach i o bogatym świecie przyrody. Nie tylko dzieci dały się porwać tajemniczym historiom. Także dorośli chętnie uczestniczyli w warsztatach artystycznych i z wypiekami na twarzy słuchali Skrzacich opowieści. Na zakończenie zostaliśmy ugoszczeni ciepłymi naleśnikami, ufundowanymi przez Lokalną Grupę Działania "Prym", której Prezesem jest Jolanta Pęgowska. Było pysznie.
W tym roku wycieczka rowerowa odbyła się pod patronatem akcji "Odjazdowy Bibliotekarz". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-30 15:30:55przez:
Opublikowano:2021-08-16 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:1832

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo

Łódzki Dom Kultury
Firma Juvi
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Z ikrą
PRYM
Forum Wsparcia Zrównoważonego Rozwoju
Sieć na Kulturę w Podregionie Sieradzkim
Ministerstwo kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Mała Książka - Wielki Człowiek
Instytut Książki
Kraszewski
Biblioteka Narodowa
 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0