Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Koncert poezji patriotyczno-religijnej    Podczas koncertu wystąpili: Monika Kolasa-Hladikova - mezzosopranistka, koncertuje w Polsce i na całym świecie. W Polsce występowała w filharmoniach: łódzkiej, lubelskiej, świętokrzyskiej. W repertuarze ma partie altowe w dziełach Bacha, Vivaldiego, Mozarta. Paweł Stępnik - muzyk i kompozytor. Nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracuje z łódzkimi teatrami, komponuje i zajmuje się transkrypcją utworów na gitarę. Witold Smętkiewicz - łódzki poeta i fraszkopisarz, emerytowany pracownik Uniwersytetu Łódzkiego. Jego dorobek twórczy stanowi kilka wydanych tomików wierszy o tematyce rodzinnej, miłosnej, religijnej, patriotycznej, muzycznej, przyrodniczej. Artyści wykonali m.in. utwory własnego autorstwa o tematyce patriotyczno-religijnej. Witold Smętkiewicz recytował wiersze o naszym regionie np. "Modlitwa na cmentarzu w Dalikowie", "Bądźmy jak drzewa" oraz poezję patriotyczną np. "Powtórny pogrzeb Pana Prezydenta".
    Następnie odbyło się złożenie kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego w Dalikowie. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta OSP w Dalikowie

Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99