Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Koncert Haliny Kunickiej i finał konkursu na spot reklamowy    Halina Kunicka - popularna wokalistka znana m.in. z przebojowych piosenek: "Gwiazda miłości", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "To były piękne dni" czy przepięknego walca z filmu "Noce i dnie" "Od nocy do nocy" nie zawiodła swoich fanów. Blisko 300-osobowa publiczność gorąco przyjęła gwiazdę lat 60-tych i 70-tych. Koncert poprowadziła Zofia Czernicka - znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która ze swadą rozmawiała z wokalistką. Halina Kunicka wspominała swoje dzieciństwo we Lwowie, małżeństwo z Lucjanem Kydryńskim, opowiadała o swojej karierze zawodowej. Występ był sowicie okraszony piosenkami gwiazdy.

    - To było niesamowite przeżycie. Nie spodziewałam się zobaczyć moją ulubioną piosenkarkę na żywo - entuzjazmowała się po koncercie pani Ewa. - Dla pani Haliny zawsze warto przyjść. To niesamowicie ciepła i otwarta osoba - dodała inna wielbicielka artystki.

    Uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego konkursu na zrobienie spotu pokazującego zbiory regionalne znajdujące się w zasobach GBP w Dalikowie miało miejsce przed koncertem. Spot reklamuje postacie i wydarzenia historyczne ważne dla naszego regionu (np. kapitan Stefan Pogonowski - uczestnik Bitwy Warszawskiej 1920, który urodził się w Domaniewie; bitwa pod Dalikowem, która odbyła się 10 września 1863 r. W Dalikowie znajdują się mogiły powstańców styczniowych, obelisk upamiętniający to wydarzenie itp.) W gronie wyróżnionych znaleźli się: Aleksandra Mikołajczyk, Patrycja Gortat i Mateusz Bugajny. Nagrodzony spot będzie można obejrzeć na stronie internetowej biblioteki.

    Projekt "Bliżej Kultury" z rozmachem wpisał się w kalendarz jesiennych imprez w gminie Dalików. - Kosztowało nas to dużo pracy, ale warto było - podsumowuje Dyrektor GBP w Dalikowie Beata Olejniczak.

Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99