Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Spot regionalny
dodano: 20 listopada 2018 r.Spot regionalny
dodano: 20 listopada 2018 r.Koncert Haliny Kunickiej i finał konkursu na spot reklamowy

   Halina Kunicka - wielka dama polskiej piosenki gościła w Dalikowie 18 listopada na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. Koncert był ukoronowaniem projektu "Bliżej Kultury", na który biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska.
dodano: 19 listopada 2018 r.Koncert poezji patriotyczno-religijnej

   Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie realizuje Projekt "Bliżej Kultury", na który otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska. W ramach projektu odbył się koncert poezji patriotyczno-religijnej.
   Dnia 11 listopada 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie we współpracy z Samorządem Gminy Dalików uczciła obchody Święta Niepodległości w Gminie Dalików mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Mateusza w Dalikowie oraz koncertem poezji patriotyczno-religijnej.
dodano: 13 listopada 2018 r.Spotkanie muzyczne w Krzemieniewie - "Bliżej Kultury"

   Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie realizuje Projekt pn. "Bliżej Kultury", na który otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska. W ramach projektu zaplanowano m.in. następujące działanie: spotkania muzyczne z regionalnymi zespołami amatorskimi. Na terenie gminy Dalików działa kilka zespołów muzycznych, które promują i prezentują twórczość regionalną.
   W ramach projektu miało miejsce spotkanie muzyczne w świetlicy wiejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzemieniewie. W dniu 27 października br. odbył się wieczór muzyczny dla mieszkańców gminy Dalików i wszystkich chętnych gości.
dodano: 29 października 2018 r.Wycieczka krajoznawczo-turystyczna

   Przepiękna wczesnojesienna pogoda towarzyszyła czytelnikom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie, którzy 13 października br. zdecydowali się zwiedzać Kalisz, Russów i Gołuchów.
   Przeszło 50 osób wybrało się w późny sobotni poranek na wycieczkę po Ziemi Kaliskiej. Na początku zwiedzili Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie, w którym pisarka spędziła szczęśliwe dzieciństwo. Russów stał się pierwowzorem Serbinowa z powieści "Noce i dnie" Dąbrowskiej. Następnie podróżnicy z Dalikowa odwiedzili przepiękny Zamek w Gołuchowie, odrestaurowany przez rodzinę Czartoryskich mieści się w przeszło 160-hektarowym parku. Gołuchów ze względu na swoje walory bywał miejscem akcji filmów m.in. "Akademia pana Kleksa" i "Królowa Bona".
   Ważnym punktem wycieczki był Kaliski Gród Pierwszych Piastów na Zawodziu, w którym można obejrzeć początki osadnictwa polskiego i dowiedzieć się, że to właśnie Kalisz jest pierwszym miastem polskim opisanym na mapach Europy.
   W samym Kaliszu zjedliśmy dobry obiad i z nowymi siłami poszliśmy zwiedzać Stary Rynek, Ratusz, Sanktuarium św. Józefa, Basztę "Dorotkę", Katedrę św. Mikołaja. Niestety, dostęp do kościołów był nieco utrudniony ze względu na liczne uroczystości ślubne. Ciekawym punktem wycieczki był Pomnik Książki jeden z trzech pomników książki w całej Polsce. Smaczne lody zakupione na rynku kaliskim zakończyły naszą przygodę z Ziemią Kaliską.
dodano: 18 października 2018 r.Spotkanie muzyczne w Wilczycy - "Bliżej Kultury"

   Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie realizuje Projekt pn. "Bliżej Kultury", na który otrzymała dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska. W ramach projektu zaplanowano m.in. następujące działanie: spotkania muzyczne z regionalnymi zespołami amatorskimi. Na terenie gminy Dalików działa kilka zespołów muzycznych, które promują i prezentują twórczość regionalną.
dodano: 16 października 2018 r.Projekt "Bliżej Kultury"
Spotkanie z pasjonatami historii

   Dnia 9 października o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Dalikowie rozpoczęło się spotkanie z twórcami Projektu "Niezłomni spod Auschwitz". Organizatorem spotkania dla uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum była Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie we współpracy ze Szkołą Podstawową w Dalikowie.

   Dyrektor GBP w Dalikowie - Beata Olejniczak powitała zaproszonych gości ze Stowarzyszenia Auschwitz Memento. - Bardzo miło mi powitać tak duże grono osób na projekcji filmu pt. "Niezłomni. Pod drutami Auschwitz". Wyświetlenie tego filmu jest możliwe dzięki Stowarzyszeniu Auschwitz Memento, które realizuje projekt pn. "Niezłomni spod Auschwitz", którego partnerem głównym jest Instytut Książki.

   W ramach projektu powstał autorski film fabularno-dokumentalny pt. "Niezłomni. Pod drutami Auschwitz" w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla oraz książka Marcina Dziubka pt. "Niezłomni z oddziału Sosienki". Na dalikowskiej projekcji filmowej gościli i opatrzyli ją wstępem: Bogdan Wasztyl - dziennikarz, publicysta "Dziennika Polskiego", dyrektor i redaktor naczelny TVP Kraków, trzykrotny zdobywca Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich; Paulina Wądrzyk -koordynator projektu oraz Elżbieta Krystian - wolontariuszka Stowarzyszenia Auschwitz Memento.
dodano: 13 października 2018 r.Program wycieczki

dodano: 10 października 2018 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99