Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Konkurs wiedzy o J. Korczaku


W dniu 28 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół w Domaniewie odbyło się podsumowanie konkursu wiedzy z treści książki Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy". Konkurs ten został przeprowadzony w filii bibliotecznej w Domaniewie z okazji ogłoszenia roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka.
Przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy z przeczytanej powieści J. Korczaka. Mogli też wyrazić swoją opinię o głównym bohaterze. Zadania konkursowe były podzielone na dwie części, składały się z : tekstu - zadań zamkniętych oraz trzech zadań otwartych. Do konkursu przystąpiło 8 uczniów. Można było zdobyć 31 punktów.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
                  1. Daria Zagórska , kl. VI - 29 punktów
                  2. Paulina Marciniak, kl V - 25,5 punktów
                  3. Jakub Domagała , kl.V - 20 punktów

dodano: 28 czerwca 2012Wycieczka autokarowa


Z radością informujemy, że odbędzie się wycieczka turystyczna zaplanowana na 6-7 lipca 2012 r. przez naszą bibliotekę. Niezbędne informacje znajdą Państwo klikając w link poniżej. Na ewentualne pytania odpowiemy pod numerem telefonu: 603270838 oraz 697689957.
dodano: 26 czerwca 2012"BLIŻEJ NATURY"


"Bliżej natury" - program realizowany przez Zespół Szkół w Domaniewie.
Dzięki dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (11 895 zł) rozpoczęła się realizacja zadania z zakresu edukacji ekologicznej. Program skierowany do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Domaniewie obejmuje trzy wycieczki edukacyjne, konkurs recytatorski, plastyczny i fotograficzny z atrakcyjnymi nagrodami, doposażenie pracowni oraz zakup roślin ozdobnych. Gminna Biblioteka w Dalikowie jako partner jest współorganizatorem w/w konkursu.
dodano: 11 czerwca 2012"Odjazdowy Bibliotekarz"


Zgodnie z planem w dniu 13 maja br. o godzinie 13.00 z minutami spod budynku Gminnej Biblioteki w Dalikowie wyruszył już poraz drugi rajd rowerowy pn. "Odjazdowy Bibliotekarz".
dodano: 17 maja 2012Karta czytelnika


Pragniemy poinformować, że od dnia 1 marca 2012 roku każdy z naszych czytelników otrzyma nieodpłatnie swoją kartę czytelnika (biblioteczną). Posiadanie takiej karty będzie warunkiem koniecznym w celu wypożyczenia jakiejkolwiek pozycji ze zbiorów naszej biblioteki. Wydanie duplikatu karty będzie wiązać się z uiszczeniem dodatkowej opłaty. Warto pamiętać, że w razie utraty karty należy niezwłocznie zawiadomić o tym fakcie bibliotekę, aby uniknąć obciążenia kosztami wynikłymi z posługiwania się kartą przez osoby trzecie.

Karta biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie Karta biblioteczna Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie
dodano: 20 lutego 2012Wycieczka autokarowa


Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie organizuje dwie wycieczki objazdowe po polsce.
dodano: 20 lutego 2012Konkurs "Moja Mała Ojczyzna"


W dniu 28 października 2011 roku odbył się I etap konkursu recytatorskiego pt. "Moja Mała Ojczyzna". Komisja o wysłuchaniu uczestników oceniła dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację i ogólny wyraz artystyczny prezentacji.

Do udziału w finale powiatowym komisja zgłosiła dwóch uczestników: Pauliną Bilską (ZS w Dalikowie) oraz Olgę Sęczkowską (ZS w Domaniewie).
dodano: 28 października 2011Wystawa haftu krzyżykowego


W dniach od 30.08.2011 do 2.09.2011 roku w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie reprezentowana będzie wystawa haftu krzyżykowego pt. "Igłą malowane" twórców regionu łódzkiego.

                  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do oglądania prac.
dodano: 26 sierpnia 2011Wycieczka autokarowa - fotogaleria


Fotogaleria z jedniodniowej wyczieczki do Gniezna - Biskupina - Wenecji, organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie.
dodano: 09 sierpnia 2011Konkurs recytatorski


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. Ziemowita Skibińskiego w Poddębicach Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Zarząd Koła w Poddębicach zapraszają do udziału w XII edycji konkursu poetyckiego im. Marii Konopnickiej p.h. "Z łąk i pól". Konkurs organizowany jest dla uczczenia pamięci wielkiej poetki Marii Konopnickiej. Autorka pięknych wierszy, skierowanych głównie dla dzieci i młodzieży, mieszkała przez 10 lat w Bronowie, miejscowości położonej na terenie powiatu poddębickiego. Maria Konopnicka tworzyła piękne, liryczne wiersze, opisujące krajobraz wiejski i trudne życie ludzi zamieszkujących pobliskie wiejskie domy. Chcąc podkreślić znaczenie twórczości poetyckiej autorki "Z łąk i pól" w literaturze polskiej, a także dać możliwość wypowiedzenia się w liryce młodym twórcom, zapraszamy do udziału w konkursie poetyckim.
regulamin konkursu
dodano: 12 lipca 2011Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99