Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Finał III edycji konkursu "Dusza Mowi, Dusza Śpiewa"


7 czerwca 2010 roku w Salii Konferencyjnej Urzędu Gminy Dalików odbył się finał III edycji konkursu recytatorskiego "Dusza Mówi, Dusza Śpiewa" - pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. W konkursie wzięło udział 29 uczestników w czterech kategoriach wiekowych.

dodano: 8 czerwca 2010Tydzień Bibliotek - Spotkania z dziećmi w bibliotece


W ramach Tygodnia Bibliotek przez cały tydzień w naszej bibliotece oraz naszych placówkach (Filia w Domaniewie i Kucinach) odbywają się spotkania z dziećmi i młodzieżą. Dzieci wysłuchują bajek, uczestniczą w zabawach przygotowanych przez bibliotekarzy, zwiedzają bibliotekę, zapoznają się z zawodem bibliotekarza, a na końcu oglądają jedną z wybranych dla nich bajek.
dodano: 12 maja 2010"Dusza Mówi, Dusza Śpiewa" - III edycja konkursu recytatorskiego


Pragniemy zaprosić wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Domaniewie oraz Zespołu Szkół w Dalikowie do wzięcia udziału w trzeciej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego pn. "Dusza Mówi, Dusza Śpiewa". Temat obecnej edycji brzmi: "Wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej". Konkurs ma na celu popularyzację poezji oraz rozbudzenie zainteresowania sztuką recytatorską.
          Zwracamy się również z prośbą do nauczycieli uczących języka polskiego o przeprowadzenie eliminacji szkolnych i zgłoszenie uczestników wg załączonego regulaminu do udziału w eliminacjach gminnych.
          Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie lub Filiach Bibliotecznych w Kucinach i w Domaniewie.
regulamin konkursu
dodano: 27 kwietnia 2010Tydzień Bibliotek


Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie w ramach Tygodnia Bibliotek organizuje w tygodniu 10 - 14 maja "Tydzień głośnego czytania". Zajęcia skierowane są do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Czytanie utworów połączone będzie z zajęciami plastycznymi.
          Wszystkich nauczycieli zainteresowanych proponowaną forma zajęć prosimy o zgłaszanie udziału grup lub klas do 6 maja 2010 r. pod numerem telefonu 603 27 08 38 lub bezpośrednio w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie i Filii Bibliotecznej w Domaniewie.
dodano: 27 kwietnia 2010Kursy komputeroweGminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie organizuje bezpłatny kurs dla emerytów z zakresu podstaw obsługi komputera. Zapraszamy wszystkie osoby, które ominęła szkolna edukacja informatyczna. Pomożemy przezwyciężyć problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z Internetu.
          Program kursu został dopasowany do potrzeb osób starszych, które wcześniej nie miały kontaktu z komputerem. Kurs obejmuje następujące zagadnienia: - obsługa komputera; - podstawy Internetu (omówienie przeglądarek internetowych, wyszukiwanie informacji, zakładanie konta, wysyłanie i odbieranie maila).
          Po ukończeniu kursu każdy uczestnik przekona się, że sprawne posługiwanie się komputerem nie jest wcale trudne, a nawet może ułatwić codzienne życie. Seniorzy będą mogli bez problemu zrobić zakupy przez Internet, znaleźć adres lekarza specjalisty, być przez cały czas w kontakcie z najbliższymi, odświeżyć stare kontakty towarzyskie i nawiązać nowe. Mamy nadzieję, że dzięki kursowi wiele osób wznowi swoją aktywność i chęć korzystania z nowości technologicznych, które są dziś na wyciągnięcie ręki.
          Więcej informacji na temat kursów można uzyskać pod nr telefonu: 603 270 838 w godzinach 11:00 - 19:00, w środę 08:00 - 16:00 lub bezpośrednio w budynku Gminnej Biblioteki w Dalikowie/Centrum Kształcenia. Zgłoszenia przyjmowane są do chwili rozpoczęcia zajęć.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
dodano: 27 kwietnia 2010Ksero w Filii Bibliotecznej w Kucinach


Filia Biblioteczna w Kucinach została wyposażona w urządzenie wielofunkcyjne dzięki, któremu jest możliwość wydrukowania dokumentów itp. z komutera lub zrobienia ksero. W bibliotece można również skorzystać odpłatnie z internetu.
Wszystkich zainteresowanych z korzystania z tych usług serdecznie zapraszamy.
dodano: 1 kwietnia 20105 rocznica śmierci Jana Pawła II


2 kwietnia mija piąta rocznica śmierci Jana Pawła II. Papieża, który zmienił oblicze nie tylko tej, polskiej ziemi, ale i Kościoła na całym świecie. Wybrany 16 października 1978 roku Jan Paweł II był 264 następcą św. Piotra. Stał się pierwszym od 455 lat papieżem nie-Włochem oraz pierwszym Ojcem Świętym-Słowianinem.

dodano: 1 kwietnia 2010Moja Walentynka - konkurs dla najmłodszych


Filia Biblioteczna w Domaniewie ogłasza konkurs dla najmłodszych czytelników pod tytułem: "Moja Walentynka".
          Konkurs jest organizowany z okazji Dnia Walentynek. W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas III-VI. Zadaniem uczestników będzie wykonanie walentynki (jednej). Uczestnik konkursu załącza do pracy karteczkę z danymi (imię i nazwisko, klasa, szkoła). Prace konkursowe oceniać będzie komisja powołana przez organizatorów. Walentynki można składać do dnia 12 lutego 2010 roku w Filii Bibliotecznej w Domaniewie.
Technika wykonania pracy - dowolna.
dodano: 8 lutego 2010Ferie w biblioteceW okresie ferii w każdy wtorek i czwartek będą odbywać się spotkania dla dzieci i młodzieży. W ramach tych spotkań będą prowadzone zajęcia (od godz. 9:30 do godz. 10:00 - głośne czytanie bajek; od godz. 10:00 do godz. 11:45 - zabawy plastyczne).
          W każdy poniedziałek i piątek od godz. 16:00 będą wyświetlane filmy, które posiada biblioteka (np. Wesele, Ziemia Obiecana, Pan Tadeusz, Noce i dnie, W pustyni i w puszczy, Nad Niemnem, Trylogia, Zemsta, Ferdydurke, Chłopcy z Placu Broni, Chłopi, Quo Vadis, Syzyfowe prace, Zbrodnia i kara, Niemcy, Mistrz i Małgorzata).
dodano: 4 lutego 2010Remont Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie


Dobiegł końca remont i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. W ramach zadania wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, odnowiono dach, przeprowadzono termomodernizację budynku, zadbano o jego estetykę i otoczenie. Dzięki gruntownemu remontowi i wymianie umeblowania nowy wizerunek zyskało również wnętrze biblioteki. Niezwykle ważnym elementem prac było dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Całkowity koszt realizacji operacji wynosi 217 000 zł. Gmina Dalików pozyskała środki Unii Europejskiej w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi" PROW 2007-2013.
dodano: 25 listopada 2009Facebook
Polub nas na facebook :)

epuap
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99