Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


"Moja Mała Ojczyzna" - IX edycja konkursu recytatorskiego


Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach oraz Starostwo Powiatowe w Poddębicach organizuje IX edycję konkursu recytatorskiego pt. "Moja mała Ojczyzna" wierszy współczesnych autorów wywodzących się i piszących o Ziemi Poddębickiej. Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 13-go roku życia, zarówno dla młodzieży szkolnej jak i dla dorosłych. Gminne Biblioteki Publiczne pośredniczą w pracach do I gminnego etapu. W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie i odwiedzenia naszej placówki w celu rejestracji. Termin zgłoszeń upływa z dniem 11 listopada 2009 roku. Więcej informacji można znaleść w regulaminie konkursu.
regulamin konkursu
dodano: 25 października 2009Program Operacyjny Kapitał Ludzki


List Gratulacyjny - Program Operacyjny KAPITAŁ LUDZKI dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. W dniu 3 lipca 2008 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie jako beneficjent projektu "Dzisiejszy świat z mojej prespektywy - moje prespektywy w dzisiejszym świecie" otrzymała z rąk marszałka Województwa Łódzkiego Pana Włodzimierza Fisiaka i Pani Elżbiety Hibner - członka Zarządu Województwa Łódzkiego LIST GRATULACYJNY.
dodano: 3 lipca 2009"Dusza Mówi, Dusza Śpiewa" - II edycja konkursu recytatorskiego21 maja 2009 roku odbyła się II edycja konkursu recytatorskiego "Dusza Mówi, Dusza Śpiewa" - Najpiękniejsze wiersze opiewające piękno przyrody dla I i II kategorii wiekowej oraz Najpiękniejsze liryki Juliusza Słowackiego dla III kategorii wiekowej. Konkurs miał na celu popularyzację poezji oraz rozbudzenie zainteresowania sztuką recytatorską.
dodano: 25 maja 2009Rajd rowerowy


21 maja 2009 roku odbył się rajd rowerowy z okazji 10-lecia reaktywacji powiatu poddębickiego. Organizatorami rajdu było Starostwo Powiatowe w Poddębicach, Młodzieżowa Rada Powiatu Poddębickiego oraz Samorządy Gminne. Trasa jaką pokonali rowerzyści wynosiła około 45 km; zaczynała się w Poddębicach (ul. Szkolna), następnie biegła przez: Tarnów, Tobolice, Brudnów, Dalików, Złotniki, Zdrzychów, Wilczycę, Fułki, Kałów, Wólkę, Górę Bałdrzychowską, Zagórzyce, Busina Kolonię, Lipki, Wyrębów, Wolę Pomianową, Dróżbin, Borki Dróżbińskie, Niemysłów, Lubiszewice i zakończyła w Księże Młynach. W rajdzie wzięli udział uczniowie gimnazjum, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, dorośli oraz przedstawiciele samorządów.
dodano: 25 maja 2009Podsumowanie działalnośći kulturalno-oświatowej


W dniu 13 lutego o godz. 16:00 odbyło się podsumowanie działalności kulturalno-oświatowej na terenie Gminy Dalików za rok 2008. Spotkanie odbyło się w aranżacji i w nastrojowej atmosferze walentynek. Pierwszymi punktami programu było przywitanie gości i wystąpienie Wójta Gminy Dalików - Pawła Szymczaka, następnie działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie za 2008 r. omówiła Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie - Beata Olejniczak. Osoby, które udzielają się społecznie i działają na rzecz rozwoju kultury w gminie oraz reprezentują gminę w województwie i powiecie otrzymały z rąk wójta podziękowania.

W gronie tych osób znaleźli się:

               Pani Jadwiga Hojna
               Pani Jadwiga Chmielewska
               Pani Eliza Szabela
               Pani Julita Kwiatkowska-Głuszek
               Pani Monika Olczyk
               Pani Monika Kozanecka
               Pani Agnieszka Goszcz
               Pani Ewa Bugaja
               Pan Karol Krajewski
               Pan Andrzej Dobiech
               Kamil Tymieniecki - uczeń Zespołu Szkół w Dalikowie
               Izabela Aleksandrzak - uczeń Zespołu Szkół w Dalikowie

Przyznano również podziękowania zespołowe:

               "Zespół Dziecięco Młodzieżowy Dalikowiacy"
               "Zespół Śpiewaczy Biała Róża"
               "Kapela Ludowa Dalikowiacy"

Najbardziej zaszczytne podziękowanie otrzymała wieloletnia pracownica urzędu gminy i biblioteki, która odeszła na emeryturę Pani Urszula Wawrzynkiewicz.
W uroczystości wzięło udział wiele młodzieży, która w 2008 roku brała udział w konkursach oraz warsztatach dziennikarskich.
dodano: 16 lutego 2009"Moja Mała Ojczyzna" - konkursu recytatorskiegoW dniu 17 października 2008 r. odbyło się rozstrzygnięcie pierwszego (gminnego) etapu VIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.
          Do konkursu przystąpiło 8 uczestników w wieku od 14 do 16 lat. Komisja w składzie: A. Goszcz, M. Kozanecka, B. Olejniczak i A. Mikołajczyk wytypowała dwoje uczestników (Alicja Gosińska i Kamil Tymieniecki) do drugiego (finałowego) etapu konkursu, który odbędzie się 8 listopada 2008 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo w konkursie.
II miejsce w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskigo zajął
Kamil Tymieniecki - uczeń Gimnazjum w Dalikowie.
aktualizacja: 16 lutego 2009

dodano: 18 pażdziernika 200811 listopada - Narodowy Dzień Niepodległości


Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto narodowe, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. Najważniejsze święto państwowe w ostatnich latach, przywrócone w 1989 r.
          Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym i wybór 11 listopada jest dość arbitralny. Uzasadnieniem może być zbiegnięcie się wydarzeń w Polsce z końcem I wojny światowej na świecie (tego samego dnia miała miejsce kapitulacja Niemiec na froncie zachodnim).
dodano: 12 listopada 2008Święto Gminy Dalików - Dożynki Gminne 2008


W dniu 07.09.2008 roku w Dalikowie odbyły się Gminne Dożynki. Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach dożynkowych.
dodano: 8 września 2008Przekazanie Centrum Kształcenia


W dniu 22 sierpnia 2008 roku zostały podpisane wszystkie dokumenty dotyczące przekazania całego sprzętu Centrum Kształcenia na rzecz Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. Przy podpisywaniu dokumentów uczestniczyli przedstawiciele Partnera Projektu - Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne OPTOLAND S.A. oraz Kierownik Biblioteki - Beata Olejniczak i Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak.
dodano: 23 sierpnia 2008"Dusza Mówi, Dusza Śpiewa" - konkurs recytatorski


W dniu 4 czerwca 2008 r. odbył się gminny konkurs recytatorski "Dusza Mówi, Dusza Śpiewa" I edycja pn. "Najpiękniejsze Wiersze o Matce". Konkurs został zorganizowany przy współpracy Gminej Biblioteki Publicznej w Dalikowie oraz Zespołu Szkół w Dalikowie.
dodano: 4 czerwca 2008Facebook
Polub nas na facebook :)

epuap
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99