Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Wycieczka

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na trzydniową wycieczkę do Karpacza, Pragi, Książa.
dodano: 02 stycznia 2017 r.Warsztaty Ozdób Świątecznych

Dnia 17 grudnia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprosiła wszystkich młodych uczestników na Warsztaty Ozdób Świątecznych. Spotkanie z dziećmi i ich rodzicami poprowadziła pani Elżbieta Kowalczyk - twórczyni ludowa z terenu naszej gminy.
Głównym celem warsztatów było kultywowanie tradycji regionalnych poprzez projektowanie i wykonywanie różnych form dekoracyjnych zaczerpniętych ze sztuki ludowej. Młodzi artyści zaopatrzeni w liczne materiały plastyczne pracowicie ozdabiali dekoracje świąteczne różnymi technikami plastycznymi: wycinali, składali origami, tworzyli collage. Dzięki ich wyobraźni i inspiracji pani Kowalczyk powstały przepiękne trójwymiarowe gwiazdki z papieru, przemyślnie skręcone aniołki, bałwanki, gwiazdki i kwiaty oraz pomysłowo przystrojone bombki styropianowe. Okazało się, że nawet mały koralik czy guziczek mogą stać się ciekawym ornamentem choinkowym.
W Bożonarodzeniowe klimaty wprowadziły uczestników znane i lubiane kolędy. Na zakończenie warsztatów najmłodsi adepci sztuki ludowej pochwalili się wykonanymi pracami, z których cześć można podziwiać na choince w bibliotece.
dodano: 19 grudnia 2016 r.Podróż do Betlejem w Polsce

10 grudnia uczestnicy wycieczki do Zakościela zostali wprowadzeni w Bożonarodzeniowe klimaty dzięki uczestnictwu w interaktywnym widowisku pt. "Podróż do Betlejem". Widzowie byli częścią inscenizacji. Gdy weszli do Betlejem, nic już nie wyglądało tak samo, ponieważ zostali przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz.
Fundacja "Proem" w Zakościelu koło Tomaszowa Mazowieckiego już od pięciu lat organizuje półtoragodzinne przedstawienie, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Uczestnicy wycieczki wędrowali do Betlejem śladami Józefa i Maryi. Po drodze spotykali postacie ucharakteryzowane na rzymskich żołnierzy, rzemieślników, kupców i handlarzy z czasów narodzin Jezusa. Wędrowcy mogli obejrzeć wybrane sceny z Nowego Testamentu, jak na przykład rozmowę Maryi z Elżbietą, wysłuchać rozmowy trzech Mędrców oraz wziąć udział w audiencji u króla Heroda. Niewątpliwie najciekawszym przeżyciem było wstąpienie w mury odtworzonego Betlejem, gdzie uszy i nosy przybyszów zostały zaatakowane bogactwem dźwięków i zapachów, a licznie zgromadzeni mieszkańcy nie pozwalali wędrowcom przejść spokojnie kusząc ich towarem na sprzedaż.
Widowisko bez wątpienia zorganizowane było z rozmachem, rozpoczęło się świątecznym koncertem kolęd, a zakończyło sceną w stajence, której głównymi bohaterami byli nowonarodzony Jezus z rodzicami. Wśród uczestników wyjazdu z Dalikowa wiele było dzieci, które szczególnie przeżywały udział w tym poruszającym przedstawieniu.
dodano: 19 grudnia 2016 r.Koncert zespołu DŻEM


Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na koncert zespołu DŻEM w Łódzkiej Atlas Arenie 4 marca 2017 r.
dodano: 5 grudnia 2016 r.Warsztaty Ozdób Świątecznych


Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na Warsztaty Ozdób Świątecznych17 grudnia 2016 r. godz. 10:00. Spotkanie poprowadzi Pani Elżbieta Kowalczyk. .
dodano: 5 grudnia 2016 r.Dzień Muzyka w gminie Dalików

Dzień Muzyka związany z obchodami imienin św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków i zespołów wokalno-muzycznych, na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminy Dalików. Dnia 25 listopada br. już po raz drugi miłośnicy muzykowania spotkali się na Dniu Muzyka, tym razem w Krzemieniewie. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak i Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie.
Tegoroczne obchody Dnia Muzyka miały bardzo rozbudowany i ciekawy plan uroczystości. Gościem specjalnym imprezy była Elżbieta Bednarczyk - poetka, tancerka i podróżniczka. Licznie stawiły się regionalne zespoły śpiewacze...
dodano: 1 grudnia 2016 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99