Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Festiwal Światła w Łodzi

   Dnia 28 września br. późnym wieczorem grupa czytelników z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie udała się na rozpoczynający się w Łodzi Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light Move Festival.
   To już ósma edycja tego światowej sławy festiwalu. W tym roku mogliśmy podziwiać instalacje świetlne m.in. w Manufakturze - House of Cards, w Parku Staromiejskim - efektowne rzeźby strunowe. Rozpoczęcie festiwalu miało miejsce na Placu Wolności, gdzie na fasadzie Muzeum Archeologiczno-Etnograficznego i kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego był wyświetlany pokaz "Sto filmów na stulecie niepodległości". Kto miał siły, mógł wędrować ulicami: Piotrkowską i Narutowicza śladem balonów świetlnych i kuszony zapachem pączków aż do Placu Dąbrowskiego. Tam na fasadzie Teatru Wielkiego obejrzeliśmy Spektakl "Body Released - Historię Emancypacji Kobiet". Równie ciekawie prezentował się mapping pn. "Unison" na cerkwi św. Aleksandra Newskiego w Łodzi.
   Warto choć raz obejrzeć i zachłysnąć się barwą i światłem łódzkiego festiwalu.
dodano: 3 października 2018 r.


Koncert pieśni patriotycznych

   Dnia 14 sierpnia w kościele pw. św. Mateusza w Dalikowie odbyły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i Święta Wojska Polskiego. Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Dalików i Samorząd Gminy Dalików.
   O godzinie 19.00 rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy miał miejsce Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Jacka Malanowskiego i Lesława Białeckiego. Artyści wykonali najpopularniejsze pieśni patriotyczne i wojskowe przy aktywnym współudziale licznie zgromadzonej publiczności. Następnie pod pomnikiem Bohaterów Powstania Styczniowego w Dalikowie zostały złożone wiązanki kwiatów. Wystąpiły delegacje: Rady Gminy Dalików, Urzędu Gminy w Dalikowie, Zespołu Szkół w Dalikowie, Zespołu Szkół w Domaniewie, GZ OSP RP w Dalikowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalikowie, Starostwa w Poddębicach oraz Gminnego Oddziału PSL w Dalikowie. Uroczystość uświetnił udział Orkiestry Dętej OSP w Dalikowie.
   Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
dodano: 17 sierpnia 2018 r.
Uwaga


    Filia Biblioteczna dla Dzieci i Młodzieży w Dalikowie (ul. Łęczycka 1) będzie nieczynna w dniach 23 lipca - 22 sierpnia br.
    Przypominamy, że w okresie wakacyjnym od 30 czerwca do 31 sierpnia Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie jest nieczynna w soboty.
dodano: 13 lipca 2018 r.Wycieczka do Zamościa i Lwowa

   W dniach 8 - 10 czerwca miała miejsce coroczna wycieczka turystyczno-krajoznawcza zorganizowana przez panie: Beatę Olejniczak i Serafinę Domańską. Celem wyjazdu były: Zamość i Lwów. Nie bacząc na doniesienia sceptyków podróżnicy z Dalikowa udali się w tym roku na dawne Kresy wschodnie.
   Podczas wycieczki uczestnicy jednego dnia podziwiali renesansowe zabytki Zamościa, a dwa ciekawe dni spędzili we Lwowie. Licencjonowany przewodnik oprowadził wycieczkowiczów po Starym Mieście. Wspólnie zwiedzali kościół dominikanów, obejrzeli kamieniczki w Rynku i budynek Ratusza, kamienicę "Królewską" (Korniaktów), katedrę łacińską, hotel "George" i pomnik Adama Mickiewicza. Spacerowali zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. w dzielnicy ormiańskiej. Zobaczyli więzienie "Brygidki" (dawny klasztor), kościół św. Anny, Uniwersytet Jana Kazimierza (dawny Sejm Galicyjski), katedrę greckokatolicką św. Jury, kościół św. Elżbiety, budynek dworca kolejowego, gmach Politechniki Lwowskiej, kościół św. Marii Magdaleny, pałac Sapiehów oraz budynek Ossolineum. Przejazd na Łyczaków - zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa - te dwa punkty uzupełniły napięty terminarz trzydniowego wyjazdu. Ukoronowaniem pełnej przygód wycieczki było zwiedzanie Opery Lwowskiej i uczestniczenie w spektaklu Verdiego "Trubadur". Uczestnicy wyjazdu wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń do własnych domów.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.
dodano: 23 czerwca 2018 r.InformacjaInformacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.Warsztaty artystyczne w Domaniewie

     W dniu 23 maja br. Filia Biblioteczna w Domaniewie gościła uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej w Domaniewie na Warsztatach tworzenia świec ozdobnych. Warsztaty poprowadziła Ewa Bugajna. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, na których mogły stworzyć własną artystyczną wizję świecy żelowej. Do dyspozycji miały: ozdobne świeczniki, kolorowe piaski, różnej wielkości muszelki, anyż gwiaździsty. Całość została zalana kolorowym pachnącym żelem. Świece będą oryginalnym prezentem dla rodziców.
     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.
dodano: 24 maja 2018 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99