Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Wybraliśmy Najlepszego Czytelnika roku 2019 w gminie Dalików

     Dnia 27 lutego br. w Urzędzie Gminy w Dalikowie odbyła się uroczystosć wręczenia nagród laureatom konkursu Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie pn. "Najlepszy Czytelnik roku 2019".

Zwycięzców wyłoniono w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii "dzieci i młodzież do lat 18" miano Najlepszego Czytelnika roku 2019 zdobyli ex aequo: Aneta Olszewska i Bartosz Lefik. Aneta Olszewska, uczennica 6 klasy Szkoły Podstawowej w Dalikowie, zamieszkała w Złotnikach-Kolonii. Bartosz jest uczniem 2 klasy SP w Dalikowie, mieszka w Złotnikach. Oboje laureaci przeczytali w ubiegłym roku po 34 książki.

W kategorii "osoba dorosła" Najlepszym Czytelnikiem roku 2019 została Alicja Kopczyńska, mieszkanka Zdrzychowa. Pani Alicja przeczytała 135 książek w naszej placówce. Drugie miejsce zajęła Grażyna Andrzejczak, zamieszkała w Oleśnicy. Pani Grażyna przeczytała 103 książki i zajęła zaszczytne 2 miejsce w konkursie.

     Laureatom serdecznie gratulowali: Wójt Gminy Dalików Radosław Arkusz, Przewodnicząca Rady Gminy Dalików Danuta Walczak oraz Dyrektor GBP w Dalikowie Beata Olejniczak. Wraz ze słowami uznania wręczyli finalistom konkursu: pamiątkowe statuetki, zakładki i nagrody książkowe.

     Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i jednocześnie informujemy, że rozpoczęła się kolejna edycja konkursu: "Najlepszy Czytelnik roku 2020". Zapraszamy do skorzystania z naszych zbiorów.
dodano: 28 lutego 2020Wyjazd walentynkowy
     Dnia 15 lutego br. w sobotni wieczór miłośnicy teatru z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie udali się do Domu Kultury w Łęczycy na przedstawienie pt. "Pół na pół".

     "Pół na pół" to współczesna hiszpańska komedia Jordi Sancheza i Pepa Antona Gomeza wyreżyserowana przez Wojciecha Malajkata. Tematem przedstawienia jest skomplikowana relacja łšczšca dwóch braci z ich matkš. Historia opowiedziana jest w sposób przewrotny i niesamowicie śmieszny. W spektaklu gościnnym wystąpiło dwóch popularnych aktorów serialowych: Piotr Polk i Piotr Szwedes. Jak się okazało, są to również wyśmienici artysci teatralni, którzy brawurowo zinterpretowali niełatwy wątek więzi synowsko-matczynych.

     Wszyscy, którzy zaryzykowali i po raz pierwszy odwiedzili progi Domu Kultury w Łęczycy, byli oczarowani spektaklem, aktorami i atmosferą wydarzenia. Na pewno zawitamy tam jeszcze nie jeden raz.
21 lutego 2020 r.Spektakl - Pół na Pół
15 stycznia 2020 r.Koncert
10 stycznia 2020 r.Kurs KomputerowyNowości wydawnicze w bibliotece!     Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. Właśnie wystawiliśmy na półki nowe, niedawno zakupione książki!

     Wszystkie nowości są do obejrzenia zarówno w bibliotece jak i na naszej stronie internetowej. Wystarczy kliknąć: katalog ON-LINE, następnie: GBP w Dalikowie, a na dole strony z nowościami kliknąć w kolejną stronę nr 2.

                                                                                                               ZapraszamyŚwiąteczny Kiermasz Rękodzieła

     Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na wystawę prac lokalnych artystek - Barbary Wąchały i Marii Spalonej. Można podziwiać ozdoby świąteczne wykonane ciekawymi technikami. np. decoupage'u lub szydełkową. Prace można również zamówić bezpośrednio u ludowych twórczyń. To może być udany prezent na święta!Podziękowanie dla biblioteki     Dnia 22 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie gościła na konferencji "Region a biblioteka, biblioteka a region" zorganizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. J. Piłsudskiego w Łodzi, gdzie została doceniona wyróżnieniem "za inicjatywy i realizacje wydawnicze na rzecz popularyzowania dziejów Gminy Dalików".
     Nasza książnica otrzymała wyróżnienie jako jedna z dwóch bibliotek w powiecie poddębickim.
     Konferencja odbyła się w ramach Targów Ciekawej Książki w Łodzi.Koncert Pokochałem Ciebie

     Dnia 16 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie gościła w swoich progach Krzysztofa Gwiazdę oraz Annę Cymmerman z towarzyszeniem zespołu "BognaBand". Koncert "Muzyka wielu kultur - spotkanie ze słowiańską gwiazdą" zrealizowany został ze środków Budżetu Obywatelskiego woj. łódzkiego na rok 2019, Marszałka Województwa Łódzkiego.
     Krzysztof Gwiazda dysponujący przepięknym głosem bas-baryton jest zarówno kompozytorem jak i pedagogiem. Przyjechał do Dalikowa ze swoją najnowszą autorską płytą "Pokochałem Ciebie". Anna Cymmerman jest cenioną łódzką sopranistką, koncertowała niemal na całym świecie. U nas gości już po raz drugi. Pamiętamy ją z nostalgicznego duetu z Jackiem Malanowskim.
     Niezwykłe spotkanie muzyczne połączyło operowe brzmienia z lubianą i przystępną muzyką biesiadną. W programie podziwialiśmy zarówno arie operowe, piosenki filmowe oraz współczesne kompozycje Krzysztofa Gwiazdy. Zauroczona publiczność chętnie śpiewała przedwojenne szlagiery i popularne utwory ludowe. Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie płytę CD z kompozycjami Krzysztofa Gwiazdy, okraszoną autografem artysty.
     Warto dodać, że sobotni koncert z cyklu "Muzyka wielu kultur" jest jedynym takim wydarzeniem zorganizowanym w powiecie poddębickim.
18 listopada 2019Cyfrowa Akademia SenioraStowarzyszenie Instytut Nowych Technologii we współpracy z Fundacją "Centrum Wspierania Przedsiębiorczości" w Poddębicach realizuje w powiecie poddębickim projekt pn. "Cyfrowa Akademia Seniora".

W ramach projektu osoby w wieku 55+ mogą wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu podnoszącym umiejętności korzystania z komputera i Internetu w codziennym życiu. Zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej W Dalikowie /środa i piątek w godzinach 15.00 - 18.00 - razem 6 spotkań/.

Pierwsze spotkanie 29 listopada 2019r. /piątek/- godz.15.00 sala nr 14.

Dla uczestników będą zapewnione materiały szkoleniowe oraz poczęstunek.

Jest również okazja do spotkania się w miłym gronie.

Chętnych prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkoły - tel. (43) 678-01-12 Więcej informacji na stronie: http://www.newtechlodz.com/projekty/seniorzy/cyfrowa-akademia-seniora/
Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2021 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99