Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Lekcja biblioteczna dla klasy Vc ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach

Dnia 23 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie powitała gości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Klasa V c pod opieką wychowawczyni pani Renaty Olczyk przybyła do Dalikowa i Domaniewa "Śladem powstania styczniowego po gminie Dalików".
W ramach poznawania naszej Małej Ojczyzny uczniowie odwiedzili galerię pana Aleksego Matczaka i podziwiali jego obrazy o tematyce historycznej. Klasa była na cmentarzu w Dalikowie, gdzie znajdują się groby powstańców styczniowych, zwiedziła Kaplicę pw. św. Rocha i Kościół Parafialny pw. św. Mateusza. Gości z Poddębic oprowadzała Aneta Mikołajczyk, bibliotekarz z Filii Bibliotecznej w Domaniewie. Na lekcji bibliotecznej w Dalikowie powitała ich Beata Olejniczak Dyrektor GBP w Dalikowie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami biblioteki i katalogiem on-line. Na stronie internetowej biblioteki obejrzeli zakładkę Wystawy wirtualne, gdzie poczytali o bitwie pod Dalikowem, która odbyła się 10 września 1863 r. Po strawie dla ducha była czas na strawę dla ciała i pytania od dzieci. Trzeba przyznać, że pogoda wyjątkowo dopisała młodym pasjonatom historii.
dodano: 30 listopada 2016 r.Spotkanie szkoleniowe

Dnia 22 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała szkolenie z systemu bibliotecznego MATEUSZ. Inicjatorką spotkania była Beata Olejniczak - Dyrektor GBP w Dalikowie. Szkolenie poprowadził Andrzej Kwiatkowski, specjalista wprowadzający system do bibliotek i szkół. Celem spotkania było wprowadzenie systemu bibliotecznego MATEUSZ do wszystkich bibliotek szkolnych działających na terenie gminy Dalików.
W spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak, Dyrektor Zespołu Szkół w Dalikowie - Krzysztof Dzierżawski oraz nauczyciele-bibliotekarze i pracownicy biblioteki. System MATEUSZ został zainstalowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie już w 2009 r. jako nowość i sprawuje się do dnia dzisiejszego bardzo dobrze, będąc dużym ułatwieniem w pracy bibliotekarza. Prowadzący spotkanie wprowadził uczestników szkolenia w tajniki i nowinki dotyczące zapisywania nowych pozycji i wypożyczania książek. Zainteresowanie specjalną wersją dla placówek szkolnych wyraził Dyrektor ZS w Dalikowie.
dodano: 25 listopada 2016 r.Eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pn. "Moja Mała Ojczyzna"

Dnia 17 listopada 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie spotkali się uczestnicy etapu gminnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pn. "Moja Mała Ojczyzna". Do Dalikowa przyjechali gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Domaniewie. Komisja konkursowa w składzie: Beata Olejniczak, Monika Kozanecka, Aneta Mikołajczyk i Ewa Bugajna wyłoniła szczęśliwych laureatów. I miejsce przebojem zdobyła Julia Kołodziejczak, na drugim uplasowała się zdolna Sara Beniak, a na trzecim miejscu utalentowana Maja Dobrzelewska. Dwie pierwsze finalistki pojadą w grudniu na etap powiatowy do Poddębic.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone w dniu przesłuchania. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie.
dodano: 18 listopada 2016 r."Dzień Muzyka" - spotkanie muzyczne
Wójt Gminy Dalików oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu muzycznym pn. "Dzień Muzyka".
dodano: 15 listopada 2016 r.Święto Niepodległości
W dniach 8 i 10 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dalikowie odbyła się prelekcja i pokaz filmu dokumentalnego o kapitanie Stefanie Pogonowskim w reżyserii Andrzeja B. Czuldy. Organizatorem spotkania skierowanego do młodzieży gimnazjalnej Zespołu Szkół w Dalikowie i Zespołu Szkół w Domaniewie była Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie. Prelekcję poprowadził Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak, który opowiedział zebranym uczniom o urodzonym w Domaniewie Stefanie Pogonowskim - bohaterze Bitwy Warszawskiej 1920 r.
dodano: 14 listopada 2016 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99