Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Zaśpiewaliśmy dla NIEPODLEGŁEJ

     Dnia 11 listopada w południe Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie wzięła udział w akcji "Niepodległa do Hymnu" w ramach gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
     Wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" miało miejsce w kościele pw. św. Mateusza w Dalikowie z udziałem Wójta Gminy Dalików, Samorządu Gminy Dalików, uczniów Szkoły Podstawowej w Dalikowie i mieszkańców gminy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Dalikowie. Następnie odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotyczno-wojskowych.
     Tym wydarzeniem wpisaliśmy się w ogólnopolskie obchody najważniejszego dla każdego Polaka Święta Niepodległości.12 listopada 2019Muzyka Wielu Kultur


Zadanie Muzyka wielu kultur -spotkanie ze słowiańską gwiazdą jest finansowane w ramach @Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2019 rok.

FB: https://www.facebook.com/BudzetDlaLodzi Budżet Dla ŁodziKoncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów

     Dnia 20 października fani Krzysztofa Cugowskiego z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie udali się na koncert tego świetnego artysty do Łodzi. Koncert wokalisty z towarzyszeniem Zespołu Mistrzów odbył się w Atlas Arenie.
     Wokal Krzysztofa Cugowskiego pozostaje jak zawsze w znakomitej dyspozycji. Aż trudno uwierzyć, że artysta obchodzi 50-lecie swojej działalności. Akompaniujący piosenkarzowi Zespół Mistrzów też stanął na wysokości zadania w iście rockandrollowym stylu. Zabrakło jedynie jakiegoś supportu, który rozgrzałby widownię przed wejściem mistrza oraz prowadzącego koncert, który wypromowałby dostojnego jubilata. Osoby, które znają Cugowskiego tylko jako wokalistę "Budki Suflera", mogły czuć się nieco rozczarowane, ponieważ drogi piosenkarza i zespołu rozeszły się pewien czas temu i nie wykonuje on już największych przebojów tej formacji.
Mistrzu, dziękujemy.
23 września 2019Nowości wydawnicze w bibliotece!     Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. Właśnie wystawiliśmy na półki nowe, niedawno zakupione książki!

     Wszystkie nowości są do obejrzenia zarówno w bibliotece jak i na naszej stronie internetowej. Wystarczy kliknąć: katalog ON-LINE, następnie: GBP w Dalikowie, a na dole strony z nowościami kliknąć w kolejną stronę nr 2.

                                                                                                               ZapraszamyWycieczka do Wilanowa i Warszawy

      Dnia 14 września br. wczesnym rankiem dobra pogoda powitała uczestników wycieczki do Warszawy i Wilanowa obiecując sprzyjającą prognozę na cały dzień. A plany podróżników z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie były rozległe, bo i zwiedzanie całego Wilanowa i ciekawe obiekty muzealne w samej Warszawie.

      Pierwszym punktem naszej podróży było odwiedzenie parku i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Przemiłe panie przewodniczki oprowadziły nas po przepięknym ogrodzie barokowym oraz po wnętrzach XVII-wiecznego pałacu - siedziby królów i arystokratów m.in. rodziny Potockich. W Wilanowie spotkaliśmy się z naszym warszawskim przewodnikiem Witkiem Lejewskim, który ciekawie opowiadał o zabytkach stolicy podczas przejazdu Traktem Królewskim.

17 września 2019156. rocznica bitwy pod Dalikowem

      10 września 1863 roku pod Dalikowem rozegrała się jedna z największych bitew powstania styczniowego. Dla upamiętnienia tych wydarzeń i oddania hołdu tym, którzy walczyli za niepodległość Polski - Samorząd Gminy Dalików i Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowali uroczystość ku czci powstańców styczniowych poległych podczas bitwy pod Dalikowem.

      W spotkaniu udział wzięli: Radosław Arkusz - Wójt Gminy Dalików, Danuta Walczak - Przewodnicząca Rady Gminy Dalików, Krzysztof Dzierżawski - Dyrektor SP w Dalikowie, Zbigniew Osowski - Dyrektor SP w Domaniewie, Jerzy Wardęski - potomek rodziny Wardęskich dawnych włodarzy Dalikowa.
11 września 2019Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze ¶rodków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Ksi±żki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99