Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Dzień Muzyka

Dnia 1 grudnia br. na sali OSP w Brudnowie obchodzono hucznie Dzień Muzyka. Dzień Muzyka w naszej gminie nawiązuje do staropolskiej biesiady przy śpiewie i muzyce. Organizatorami tegorocznej imprezy zostali: Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak, Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Brudnowie.
Program biesiady obfitował w liczne atrakcje. Pierwszym punktem spotkania była prelekcja pana Radosława Wróbla - trenera personalnego, który opowiedział zebranym, jak zdrowo i aktywnie żyć w każdym wieku. Następnie przybyli goście mogli przyłączyć się do ludowych przyśpiewek zespołu "Jawor" przy akompaniamencie Kapeli "Dalikowiacy".
Ciepły posiłek rozgrzał uczestników spotkania przed Turniejem Muzycznym. W przygotowanie poczęstunku włączyli się: panie z Sołectwa Brudnów, Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie oraz panie z zespołu "Jawor". Kolejnym punktem imprezy był Turniej Muzyczny, w którym na wesoło sprawdzano wiedzę muzyczną biesiadników. Niczym uczestnicy telewizyjnych quizów musieli odgadnąć tytuł piosenki jedynie po kilku nutkach lub po pierwszych słowach zwrotki. Po zakończonym głośną dogrywką konkursie przyszedł czas na indywidualne popisy śpiewacze solistów i duetów.
A na zakończenie udanego spotkania odbyła się zabawa taneczna poprowadzona przez pana Grzegorza Kaszubą. Jak widać, Dzien Muzyka już na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości gminy Dalików. Zapraszamy za rok!
dodano: 5 grudnia 2017 r.Mroczne perwersje codzienności - TEATR

Dnia 10 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprosiła swoich czytelników na wyjazd andrzejkowy do Teatru "Jaracza" na przedstawienie pt. "Mroczne perwersje codzienności".
Spektakl "Mroczne perwersje codzienności" to znakomita współczesna komedia, której autorem jest Marco Antonio De La Parra, chilijski pisarz, dramaturg i scenarzysta. To jedna z najczęściej granych na świecie sztuk iberoamerykańskich. Ten tekst jest jak cebula, ma mnóstwo warstw, można rozpatrywaź jego sens na wielu poziomach, pełno w nim ukrytych znaczeń i aluzji, które są zadziwiająco uniwersalne także w polskich warunkach. Całość przesycona jest humorem, często ocierającym się o absurd, ale bardzo smakowitym.
Po rozrywce dla ducha przyszedł czas na rozkosze kulinarne podczas kolacji andrzejkowej w restauracji "Czarny Staw".
dodano: 13 listopada 2017 r.Orkiestra Złotych Przebojów - KONCERT

Deszczowa aura nie zachecała do podróży, ale niech żałują wszyscy, którzy 22 października pozostali w domach. Albowiem tego dnia Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała wyjazd na koncert "Orkiestry Złotych Przebojów" do Atlas Areny w Łodzi.
Zaproszonymi gośćmi koncertu były sławy polskiej sceny muzycznej takie jak: Felicjan Andrzejczak, Małgorzata Ostrowska, Mateusz Ziółko i Natasza Urbańska. Przy świetnym akompaniamencie Orkiestry Kameralnej "Silesian Art Collective" wykonali oni polskie i światowe przeboje dla licznie zgromadzonej publiczności. To jeden z najlepszych koncertów, w jakich przyszło nam uczestniczyć.
dodano: 23 października 2017 r.Mroczne perwersje codzienności - TEATR

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na wyjazd andrzejkowy do Teatru im. S. Jaracza w Łodzi na przedstawienie "Mroczne perwersje codzienności".
dodano: 19 października 2017 r.Orkiestra Złotych Przebojów - KONCERT

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na koncert Orkiestry Kameralnej "Silesian Art Collective" pod dyrekcją Mateusza Walacha.

UWAGA!!! Zmiana godz. wyjazdu. Aktualna godzina: 16:45 sprzed budynku biblioteki!
dodano: 12 października 2017 r.40. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Dnia 17 sierpnia grupa sympatyków ogrodnictwa i przyjemnego spędzania czasu wybrała się do Skierniewic na obchody Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Organizatorem wyjazdu była Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie.
Deszczowa aura nie odstraszyła 50 podróników, którzy odwiedzili Skierniewice. A do obejrzenia było niemało: pokazy mistrzów florystyki, Targi Ogrodniczo-Rolne, Ogrodniczy Festiwal Nauki, malarstwo botaniczne. Spragnieni regionalnych smaków mogli pokosztować potraw na Festiwalu Roślinożercy czy uczestniczył w Zielonych Warsztatach Kulinarnych. Spragnieni kupna sadzonek kwiatów i owoców mogli się zaopatrzyć na licznych stoiskach w pospolite lub niespotykane okazy. Wśród atrakcji kulturalnych pojawiły się występy kabaretów: Katarzyny Pakosińskiej, Mariusza Kałamagi, Kabaretu "Smile", a także wokalistów: Natalii Nykiel, Sylwii Grzeszczak oraz zespołu "Lady Pank". Jeżli pogoda pozwoli, w przyszłym roku nie omieszkamy powtórzyć tej wycieczki. .
dodano: 28 września 2017 r.40. Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie organizuje wyjazd do Skierniewic na Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw.
dodano: 28 sierpnia 2017 r.Wystawa poświęcona Wandzie Chotomskiej

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie przygotowała wystawę twórczości wyjątkowej pisarki wierszy dla dzieci - Wandy Chotomskiej. Zapraszamy do zapoznania się z jej książkami i biografią.
dodano: 17 sierpnia 2017 r.Bitwa Warszawska - 97 rocznica

Zapraszamy do biblioteki na wystaww poświęconą Bitwie Warszawskiej zwanej "Cudem nad Wisłą". W naszych zasobach znajdują się opracowania i książki poświecone wojnie polsko-bolszewickiej, postaci Józefa Piłsudskiego.
dodano: 17 sierpnia 2017 r.Święto Wojska Polskiego

Uroczystą mszą w kościele pw. Św. Mateusza w Dalikowie dnia 15 sierpnia br. o godz. 11.00 rozpoczęły się w gminie Dalików obchody Święta Wojska Polskiego i 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Ksiądz Stanisław Łaski oraz Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak wygłosili prelekcje na temat: znaczenia Bitwy Warszawskiej dla nowożytnych dziejów Polski i Europy oraz udziału w potyczkach kapitana Stefana Pogonowskiego, który urodził się w Domaniewie. Po mszy delegacje: Rady Gminy Dalików, Urzędu Gminy w Dalikowie, Zespołu Szkół w Dalikowie, Zespołu Szkół w Domaniewie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalikowie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych poległych w 1863 r.
dodano: 16 sierpnia 2017 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99