Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności

Święto Plonów w Dalikowie 2019

     W dniu 24 sierpnia 2019 roku w Gminie Dalików odbyły się uroczystości dożynkowe pn. "Święto Plonów w Dalikowie 2019". Nasza Biblioteka wzięła udział w tej uroczystości przygotowując stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie oraz dekorowała scenę. Na stoisku bibliotecznym została zaprezentowana wystawa pt. "Gmina Dalików Na Starych Fotografiach",która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wystawę można obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie.Święto Plonów w Dalikowie 2019
Zbieramy stare fotografie
     Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przynoszenie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie starych zdjęć, wycinków gazet, na których są umieszczone osoby i miejsca związane z naszym regionem.

     Zdjęcia będą SKANOWANE i oddawane! Do każdego zdjęcia chętnie dołączymy opis fotografii i dane darczyńcy.

     Zdjęcia będą publikowane na stronie internetowej biblioteki w zakładce: Stara fotografia.
dodano: 12 lipca 2019Festiwal Róż w Łasku

     Dnia 7 lipca w niedzielę grupa miłośników kwiatów z Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie udała się do Łasku na siódmą edycję Festiwalu Róż.

     Program festiwalu był w tym roku niezwykle bogaty. Na Placu 11 Listopada pojawiły się wystawy rękodzieła i stoiska z pyszną żywnością. Ale przede wszystkim rozłożyli stoiska liczni producenci róż, kwiatów doniczkowych, ziół i nie tylko. Bezpośrednio u wytwórcy można było poznać tajniki hodowli królewskich kwiatów. Kto chciał, mógł nawet pojechać na podłaskie pola różane, na których mieniły się wszelkie barwy i odmiany tych pięknych roślin. W programie festiwalu były również warsztaty folklorystyczne, na których układano ciekawe kompozycje różane. Róża - główny symbol imprezy pojawiła się nawet jako główny składnik oryginalnej zupy przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich.

     Festiwalowi towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji. Można było bezpłatnie zwiedzić Muzeum Miasta Łasku, Kolegiatę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła albo podziwiać wystawę "100 odmian róż" w Łaskim Domu Kultury. Dla wielbicieli muzyki na scenie festiwalowej wybrzmiewały dźwięki kolejnych zespołów muzycznych, w tym niezapomnianej kapeli "Fakiry". Ponadto ulicami miasta przejechała widowiskowa parada bryczek konnych.

     A do domu oprócz wielu doniczek z kwiatami zabraliśmy esencję smaku i zapachu w postaci przepysznej konfitury z róży.Nowości wydawnicze w bibliotece!     Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. Właśnie wystawiliśmy na półki nowe, niedawno zakupione książki. Nie mogło zabraknąć pozycji Katarzyny Michalak, Remigiusza Mroza, Małgorzaty Kalicińskiej, pozycji biograficznych m.in. o Małgorzacie Zawadzkiej, czy Irenie Kwiatkowskiej, książek historycznych np. "Słynne ucieczki Polaków" oraz ciekawych opowieści dla dzieci.
     Wszystkie nowości są do obejrzenia zarówno w bibliotece jak i na naszej stronie internetowej. Wystarczy kliknąć: katalog ON-LINE, następnie: GBP w Dalikowie, a na dole strony z nowościami kliknąć w kolejną stronę nr 2.

                                                                                                     Zapraszamy!!!Nowy projekt w bibliotece

   Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaangażowała się w nowy projekt użyteczności publicznej skierowany nie tylko do czytelników, ale do szerszego kręgu odbiorców.
   Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego Bibliotece udało się zrealizować zadanie pn. "Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej w miejscowości Domaniew". Zakres operacji obejmował wyposażenie istniejącego placu zabaw w nowoczesne urządzenia siłowni plenerowej (twister i surfer oraz wioślarz i jeździec) oraz lampę solarną LED. Ponadto został uporządkowany mały park, odnowiona stara kamienna studnia oraz zamontowano ławki. Wszystkie wymienione elementy zostały połączone nawierzchnią z kostki betonowej, która stanowi łącznik pomiędzy placem zabaw z siłownią plenerową a parkiem, w sąsiedztwie którego znajduje się zabytkowy kościół późnogotycki z XVI wieku. W wyniku realizacji zadania w Domaniewie pojawiły się nowe możliwości rekreacji ze szczególnym uwzględnieniem formy aktywnej.Beneficjent: Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie

Cel operacji: rozszerzenie oferty rekreacyjno-turystycznej w miejscowości Domaniew poprzez budowę siłowni plenerowej, uporządkowanie parku wraz z montażem ławek oraz budowę ciągu komunikacyjnego.

Planowane wyniki operacji:

liczba nowych, zmodernizowanych lub doposażonych obiektów lub miejsc infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w ramach LSR - 1 szt. liczba osób korzystających z nowych, zmodernizowanych lub doposażonych obiektów lub miejsc infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej w ramach LSR - 200/rok Na realizację inwestycji Gmina Biblioteka Publiczna w Dalikowie pozyskała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na operacje w zakresie działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej", objętego Programem Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

Całkowita wartość operacji to 307 867,90 zł, w tym:

Środki Unii Europejskiej: 258 287,00 zł wkład własny: 49 580,90 zł

Zakres zadania

montaż urządzeń siłowni plenerowej montaż lampy solarnej LED odnowienie starej kamiennej studni montaż ławek budowa ciągu komunikacyjnego

Termin realizacji: 2019 rok
dodano: 11 czerwca 2019Lekcja o Leonardo da Vinci

   Dnia 28 maja br. w gościnne progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zawitała grupa przedszkolna pod opieką pań: Marceliny Kaftan-Michalak i Anny Seweryniak. Dzieci gościły w bibliotece na spotkaniu poświęconym życiu i twórczości Leonarda da Vinci - renesansowego artysty. Z zainteresowaniem zapoznały się z wystawą dedykowaną malarzowi w 500. rocznicę jego śmierci. Obejrzały animowany film poświęcony osobie twórcy, z chęcią odpowiedziały na zagadki dotyczące prac wielkiego artysty. Zwiedziły całą bibliotekę i dowiedziały się, jak zostać młodym czytelnikiem. Na zakończenie otrzymały słodki upominek i kolorowanki z jedynym w Polsce arcydziełem Leonarda - "Damą z gronostajem
dodano: 28 maja 2019Przedszkolaki w bibliotece

   Dnia 23 maja br. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zawitała wesoła i liczna grupa przedszkolna pod opieką pani Beaty Prośniak.
Dzieci gościły w bibliotece na spotkaniu poświęconym życiu i twórczości Leonarda da Vinci - renesansowego artysty. Z zainteresowaniem zapoznały się z wystawą dedykowaną malarzowi w 500. rocznicę jego śmierci. Obejrzały animowany film poświęcony osobie twórcy, z chęcią odpowiedziały na zagadki dotyczące prac wielkiego artysty. Zwiedziły całą bibliotekę i dowiedziały się, jak zostać młodym czytelnikiem. Na zakończenie otrzymały słodki upominek i kolorowanki z jedynym w Polsce arcydziełem Leonarda - "Damą z gronostajem".
dodano: 23 maja 2019Kurs Językowy


dodano: 15 kwietnia 2019The Best of Muzyczny

Dnia 29 marca br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała wyjazd na koncert "The Best of Muzyczny". Ten koncert to prawdziwa rewia największych przebojów z repertuaru Teatru Muzycznego w Łodzi.

Trzy godziny znakomitej zabawy zanurzonej w magicznym świecie musicalu, operetki i piosenki przeminęły nie wiadomo kiedy. Znane i lubiane najpiękniejsze muzyczne hity bawiły i wzruszały widzów tego niezwykłego koncertu.Lekcja biblioteczna dla młodych czytelników

W dniach 5 i 7 marca br. w gościnne progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zawitali uczniowie z klasy drugich Szkoły Podstawowej w Dalikowie pod opieką pań: Małgorzaty Kędzi i Edyty Mikołajczyk. Dzieci wysłuchały pogadanki o działalności biblioteki, którą wygłosiła Beata Olejniczak - Dyrektor GBP w Dalikowie. Uczniowie dowiedzieli się, jak się zapisać do biblioteki, poznali jej regulamin. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę książek przeznaczonych dla najmłodszych. Uczniowie zaznajomili się ze stroną internetową placówki i obejrzeli film o gminie Dalików. Dzięki pomocy Bartosza Adamskiego mogli zalogować się na konto biblioteczne i poznać nasz katalog książek dostępny w Internecie. Na pożegnanie obiecali, że znowu nas odwiedzą.
dodano: 8 marca 2019Walentynkowa Noc w Bibliotece

Dnia 14 lutego młodzi czytelnicy gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie na Walentynkowej Nocy w Bibliotece. Dzieci i młodzież licznie stawili się na kulturalnej biesiadzie w dalikowskiej książnicy. Grali w kalambury, rozwiązywali krzyżówki, rozgrywali turniej w FIFA 19. W zajęcia zaangażował się cały zespół biblioteki: Dyrektor - Beata Olejniczak, Ewa Bugajna, Aneta Mikołajczyk oraz Bartosz Adamski. Walentynkowe warsztaty plastyczne poprowadziła artystka z naszej gminy Bogna Stępień. Młodzi czytelnicy zabrali do domu własnoręcznie wykonane serduszka i moc pozytywnych wrażeń. Obiecali, że będą często odwiedzać nasze progi.
dodano: 15 lutego 2019Wyjazd - THE BEST OF MUZYCZNY
dodano: 11 lutego 2019Najlepszy Czytelnik Roku 2018

Dnia 29 stycznia br. podczas sesji Rady Gminy Dalików odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Najlepszy Czytelnik roku 2018 w gminie Dalików. Wśród nagrodzonych laureatów znalazły się same panie: Agnieszka Goszcz i Anna Spalona w kategorii osoba dorosła oraz Barbara Kowalska i Julia Kołodziejczak w kategorii dzieci do lat 18-stu. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody książkowe z rąk Przewodniczącej Rady Gminy Dalików - Danuty Walczak, Wójta Gminy Dalików - Radosława Arkusza i Dyrektor GBP w Dalikowie - Beaty Olejniczak. Po części uroczystej czytelnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do biblioteki.
dodano: 29 stycznia 2019Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99