Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Wystawa prac Konkursu plastycznego

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac Konkursu plastycznego pt. "Wypoczynek nad wodą". Udział w konkursie wzięli uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Dalikowie w ramach projektu "Fascynujący świat wody" - edukacja ekologiczna w Zespole Szkół w Dalikowie. Zadanie uzyskało dofinansowane ze Środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (www.zainwestujwekologie.pl) w ramach konkursu "Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolnym 2016/2017".
dodano: 03 lipca 2017 r.Odjazdowy Bibliotekarz w Dolinie Skrzatów

Dnia 25 czerwca br. grupa pasjonatów jazdy jednośladem wybrała się po raz kolejny na Rajd rowerowy z cyklu "Odjazdowy Bibliotekarz". Trasa rajdu wiodła w tym roku przez urokliwe miejscowości gmin: Dalików i Parzęczew i zakończyła się w Dolinie Skrzatów we wsi Florentynów.

Dolina Skrzatów - Park Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji to kraina, jak sami o sobie mówią, z dziecięcych marzeń, słowiańskich bajań, stworzona przez ludzi z pasją. W Dolinie Skrzatów podziwialiśmy dziesiątki figur, domów, skrętnie połączonych uliczek, mostków, drabinek, ożywianych opowieści Skrzatologa i jego pochłoniętej pasją rodziny. Słuchaliśmy opowieści o Skrzatach, tradycji i filozofii słowiańskich plemion, wiedźm i wiedźminów. Dzieci i dorośli zostali zaproszeni na warsztaty robienia dawnych lalek, a na zakończenie Biblioteka ugościła wszystkich poczęstunkiem przy grillu. Miłą niespodziankę dla podróników z księżnicy z Dalikowa był występ utalentowanego zespołu muzycznego z Łasku, który wykonywał poezję śpiewaną.

W tym roku na mecie rajdu stawiło się niespełna 70-ciu podróników, to prawdziwy rekord w naszych wspólnych wędrówkach. Wiele było rodzin z dziećmi, które skusił zapewne ciekawy cel naszej wycieczki. Na zakończenie owocnej wyprawy rajdowicze zostali obdarowani pamiątkowymi gadżetami z logo naszej Biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
dodano: 27 czerwca 2017 r.Rajd rowerowy ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym pn. "Odjazdowy Bibliotekarz"
dodano: 5 czerwca 2017 r.Korki dla Wiktorki

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie włączyła się w akcję "Korki dla Wiktorki" przekazując zebrane plastikowe nakrętki, które później zamieniane są na potrzebne na rehabilitację Wiktorii fundusze.
9-letnia Wiktoria Antczak z Łodzi potrzebuje pomocy. Urodziła się bez rączek i nóżek, cierpi na wiele chorób. Wiktorka rośnie i aby łatwiej jej było się rozwijać, musi mieć odpowiednie - ale bardzo drogie - sprzęty: wózek, pionizator. Dlatego ludzie dobrej woli rozpoczęli akcję zbierania nakrętek, aby potem wymienić je na pieniądze.
dodano: 14 czerwca 2017 r.Praga, Karpacz, Wałbrzych... Wycieczka krajoznawcza

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczki krajoznawczej do Pragi, Karpacza, Wałbrzycha...
dodano: 13 czerwca 2017 r.Lekcja biblioteczna dla grupy przedszkolnej

Dnia 25 maja br. grupa przedszkolaków pod opieką pani Małgorzaty Kędzia odwiedziła Filię dla Dzieci i Młodzieży w Dalikowie. Pani Serafina Domańska - bibliotekarz przygotowała dla dzieci zagadki literackie, przybliżyła pracę bibliotekarza oraz zapoznała milusińskich z bogatą literaturą dziecięcą.
dodano: 26 maja 2017 r.Lekcja biblioteczna dla klasy IIb

Dnia 19 maja br. w progach Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie gościła klasa IIb Szkoły Podstawowej w Dalikowie pod opieką pani Marii Seweryniak. Bibliotekarze podzielili klasę na dwie grupy. Tomasz Pawlak opowiadał dzieciom, jak się zapisać do biblioteki, zaprezentował stronę internetową naszej placówki, mówił o nowych funkcjach biblioteki w XXI wieku. Ewa Bugajna zaprosiła uczniów do zabawy. W tym roku przypada 135 rocznica urodzin Alana Aleksandra Milne - twórcy "Kubusia Puchatka". Dzieci grały w przestrzenną grę planszową z nagrodami i rozwiązywały krzyżówki, zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące postaci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.
dodano: 19 maja 2017 r.Wycieczka po Dalikowie z klasą VI z ZS w Domaniewie

Dnia 18 maja br. klasa VI ze Szkoły Podstawowej w Domaniewie rozwiązywała Questing Quiz pod opieką Tomasza Pawlaka oraz Anety Mikołajczyk. Uczniowie wędrowali "Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików". Rozwiązywali zagadki prowadzące do hasła quizu. 1,5 godziny na świeżym powietrzu nie dłużyło się młodym adeptom historii.
dodano: 18 maja 2017 r.Wycieczka po Dalikowie z klasą IVa

Dnia 12 maja br. klasa IVa ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie rozwiązywała Questing Quiz pod opieką pana Tomasza Pawlaka. Uczniowie wędrowali "Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików". Rozwiązywali zagadki prowadzące do hasła quizu. 1,5 godziny na świeżym powietrzu nie dłużyło się młodym adeptom historii.
dodano: 12 maja 2017 r.Wycieczka po Dalikowie z klasą IVb

Dnia 11 maja br. klasa IV b ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie rozwiązywała Questing Quiz pod opieką pani Ewy Bugajnej. Uczniowie udali się na pieszą wycieczkę "Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików". Poznawali piękno naszej Małej Ojczyzny, a jednocześnie odgadywali łamigłówki i rozwiązywali hasło quizu. Przeszło 1,5 godzinna wyprawa zakończyła się wspólnymi zdjęciami, do obejrzenia których zapraszamy.
dodano: 11 maja 2017 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99