Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Letni Kiermasz Książek
Serdecznie zapraszamy do przyjścia w gościnne progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie i "zaadoptowania" kilku pozycji książkowych w ramach naszego Letniego Kiermaszu Książek. Proponujemy książki dawne, powieści, poradniki, kryminały i romanse. Kiermasz otwarty w miesiącach letnich.

Serdecznie zapraszamy!
dodano: 6 lipca 2016 r.Wystawa "Na ścieżkach przygody"
Zapraszamy wszystkich czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie do zapoznania się z naszą ofertą książek na wakacje. Wystawę "Na ścieżkach przygody" można oglądać do końca sierpnia.

Serdecznie zapraszamy!
dodano: 6 lipca 2016 r.Zapraszamy na wystawę zdjęć
W miesiącach wakacyjnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie można obejrzeć wystawę prac uczestników konkursu fotograficznego pn. "Dzikie jest piękne" zrealizowanego przez Gimnazjum w Dalikowie w ramach projektu edukacji ekologicznej. Projekt jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Pieczę nad całością zadań sprawuje pani Zofia Bienias.

Konkurs fotograficzny polegał na wykonaniu fotografii dziko żyjących w Polsce zwierząt. Nagrody: dyplomy, sadzonki cisów i nośniki pamięci USB otrzymali: Majkowski Patryk, Bocheńska Oktawia, Nastarowicz Paula, Stempień Wiktoria, Witczak Piotr, Ziąbka Ewa, Patora Julia, Gałężewska Oliwia, Kurczewska Wiktoria i Olszewski Dominik.

Serdecznie zapraszamy do podziwiania nagrodzonych prac.
dodano: 4 lipca 2016 r.Trasą powstania styczniowego po gminie Dalików z klasą Vb
Dnia 16 czerwca br. klasa V b ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie uczestniczyła w grze terenowej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie. Uczniowie pod opieką Ewy Bugajnej rozwiązywali Questing Quiz pn. "Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików".

Na początku pani Bugajna wprowadziła młodych poszukiwaczy skarbu w temat Quizu opowiadając o historii powstania styczniowego i bitwie powstańców z wojskami rosyjskimi pod Dalikowem. Następnie młodzież idąc śladami zabytków przeszła całą trasę Questu. Uczniowie znajdowali kolejne punkty ścieżki historycznej, odgadywali główne hasło Quizu - dobrze się przy tym bawiąc. Zobaczyli Dalików z zupełnie nowej perspektywy i zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wrócili do szkoły.
dodano: 17 czerwca 2016 r.Wycieczka na Litwę i Podlasie
W dniach 10-12 czerwca br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała wycieczkę na Litwę i Podlasie celem bliższego poznania walorów historycznych obecnych i dawnych ziem polskich. Trasa wycieczki wiodła przez: Tykocin, Suchowolę, Augustów, Wilno, Troki, Bohoniki, Białystok, Św. Górę Grabarkę. Opiekę nad uczestnikami sprawowały: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie - Beata Olejniczak i starszy bibliotekarz Serafina Domańska.
dodano: 16 czerwca 2016 r."Noc w Wenecji" - Teatr Wielki w Łodzi
3 czerwca br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operetkę Johanna Straussa "Noc w Wenecji". Na wspólne podziwianie muzycznego dzieła zdecydowało się 40 uczestników wyjazdu z dalikowskiej książnicy, którzy z oczarowaniem kontemplowali przeszło dwuipółgodzinne przedstawienie.
Ta klasyczna operetka wiedeńskiego kompozytora tworzy wraz z "Zemstą nietoperza" i "Baronem cygańskim" mistrzowską triadę gatunku. Znaleźć w niej można wszystko to, co najprzyjemniejsze dla oka, ucha i myśli - przezabawną akcję, przepiękne kostiumy i zapadające w pamięć melodie arii, canzonett, serenad, duetów i walców.
Produkcja Teatru Wielkiego w Łodzi tylko podkreśla wesoły charakter dzieła, a twórcy łódzkiej inscenizacji zdają się bawić możliwościami formy, nie unikając przy tym nawiązywania do klasycznych rozwiązań w interpretacji i budowania przestrzeni scenicznej tej fantastycznej operetki. Pełna podchodów, intryg, wybiegów i przebieranek fabuła zmienia się jak w kalejdoskopie. Książę uwodzi Barbarę, ta ugania się za pięknym Enrikiem, Delacqua zaleca się do Ciboletty, którą kocha Caramelloi, by do niej dotrzeć przebiera się za gondoliera... Gdy wszystko już się całkowicie miesza - maski opadają ku powszechnej zgodzie i radości. Jakie to ma znaczenie? Liczy się przecież towarzystwo i dobra zabawa.
dodano: 7 czerwca 2016 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99