Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Lekcja biblioteczna dla klasy IIa

Dnia 10 maja br. w progach Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie gościła klasa II a Szkoły Podstawowej w Dalikowie pod opieką pani Beaty Prośniak i pani Hanny Guźniczak. Bibliotekarze: Ewa Bugajna i Tomasz Pawlak przygotowali dla uczniów ciekawą ofertę zajęć. Klasa została podzielona na grupy i drużyny. Tomasz Pawlak opowiadał dzieciom, jak się zapisać do biblioteki, zaprezentował stronę internetową naszej placówki, mówił o nowych funkcjach biblioteki w XXI wieku. Ewa Bugajna zaprosiła uczniów do zabawy. W tym roku przypada 135 rocznica urodzin Alana Aleksandra Milne - twórcy "Kubusia Puchatka". Dzieci grały w przestrzenną grę planszową z nagrodami i rozwiązywały krzyżówki, zagadki, odpowiadały na pytania dotyczące postaci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Następnie drugoklasiści zapoznali się z książkami dla swojej grupy wiekowej i zwiedzili całą bibliotekę.
dodano: 10 maja 2017 r.Lekcja biblioteczna dla grupy przedszkolnej

Dnia 9 maja br. grupa przedszkolaków pod opieką pani Edyty Mikołajczyk odwiedziła Filię dla Dzieci i Młodzieży w Dalikowie. Pani Serafina Domańska - bibliotekarz przygotowała dla dzieci zagadki literackie, przybliżyła pracę bibliotekarza oraz zapoznała milusińskich z bogatą literaturą dziecięcą.
dodano: 9 maja 2017 r.Informacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na wystawy książek Lucy Maud Montgomery oraz Joanny Chmielewskiej. 2 kwietnia 2017 r. przypadła 85. rocznica urodzin naszej "królowej kryminału", a 24 kwietnia br. - 75. rocznica śmierci autorki "Ani z Zielonego Wzgórza". Serdecznie zapraszamy czytelników do sprawdzenia czy przeczytali już wszystkie pozycje dwóch sławnych i lubianych powieściopisarek.
dodano: 14 kwietnia 2017 r.Wyjazd do Łodzi

Dnia 25 marca 2017 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała wyjazd do Łodzi pod żartobliwym szyldem "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Uczestnicy wycieczki mogli podziwiać odrestaurowane wnętrza Muzeum Pałac Herbsta, w którym pod opieką przewodnika zwiedzali wystawy: "Sztuka dawna w nowym wymiarze" oraz "Herbstowie, historie niedokończone", a także oglądali ciekawą wystawę czasową obrazów pn. "Od Matejki do Wojtkiewicza, u zarania nowoczesności". Następnie wszyscy udali się do niedawno wybudowanego Centrum Kultury EC-1, w którym znajduje się Planetarium. Razem z panią przewodnik podróżnicy "przenieśli się w czasie" do dawniej działającej w tym miejscu elektrowni. Na dachu budynku mogli podziwiać i uwiecznić na zdjęciach panoramę Łodzi z nowym Dworcem Fabrycznym, w którego progi również wstąpili. Ukoronowaniem wyjazdu była wizyta w Planetarium na seansie "Gwiazdozbiory wiosennego nieba". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
dodano: 27 marca 2017 r.Informacja

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego. 19 marca 2017 r. przypadła 130. rocznica śmierci powieściopisarza, a 28 lipca br. - 205. rocznica jego urodzin. Zapraszamy do wypożyczania książek J.I. Kraszewskiego.
dodano: 23 marca 2017 r.Spotkanie z Witoldem Smętkiewiczem

Dnia 10 marca br. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie odbyło się spotkanie z łódzkim poetą i fraszkopisarzem Witoldem Smętkiewiczem. Na spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn licznie przybyli wszyscy przyjaciele biblioteki.
Witold Smętkiewicz to niezależny twórca poezji i fraszek o tematyce obyczajowej, miłosnej czy też filozoficznej. Jego dorobek twórczy stanowi kilka wydanych tomików wierszy, zeszytów muzycznych z jego tekstami do kolęd i pieśni wielkopostnych, liczne artykuły prasowe. Publikował fraszki m.in. w "Dzienniku Łódzkim". Podczas spotkania autorskiego w Dalikowie zaprezentował osobiście swoje utwory poetyckie okraszając je klimatyczną muzyką z lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Publiczność nagrodziła gromkimi brawami utalentowanego poetę.
Po strawie dla ducha przyszedł czas na słodki poczęstunek i bezpośrednią rozmowę z fraszkopisarzem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
dodano: 13 marca 2017 r.Koncert zespołu "Dżem"

Dnia 4 marca br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprosiła sympatyków dobrej muzyki na koncert zespołu "Dżem" do łódzkiej Atlas Areny.
Miłośnicy kultowego zespołu mogli wysłuchać zarówno starszych jak i nowszych przebojów w wykonaniu nowego (choć już od 2004 r.) wokalisty - Macieja Balcara, który dysponuje potężnym aparatem głosowym i świetnie interpretuje utwory.
Zabrakło jedynie nuty szaleństwa na scenie, która była udziałem Ryśka Riedla. Zwolennicy rocka i bluesa powinni być usatysfakcjonowani.
dodano: 06 marca 2017 r.Wyjazd do Łodzi

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na wyjazd do Łodzi: PLANETARIUM, CENTRUM KULTURY EC1, KSIĘŻY MŁYN, PAŁAC HERBSTA.
dodano: 1 marca 2017 r.Wystawa komiksów THORGAL

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na wystawę poświęconą twórczości Grzegorza Rosińskiego - artysty plastyka, twórcy znanego na całym świecie komiksu "Thorgal". W bibliotece znajdują się wszystkie komiksy z serii "Thorgal". Serdecznie zapraszamy!
dodano: 01 marca 2017 r.Konkurs "Najlepszy Czytelnik roku 2016"

Dnia 28 lutego 2017 r. poznaliśmy laureatów Gminnego Konkursu "Najlepszy Czytelnik roku 2016" w gminie Dalików zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie.
Podczas XXXIV Sesji Rady Gminy Dalików zostali uhonorowani najlepsi czytelnicy wybrani z trzech placówek bibliotecznych w gminie. Nagrody w postaci wygrawerowanych statuetek i ciekawych nowości wydawniczych wręczali: Przewodnicząca Rady Gminy Dalików - Maria Chojnacka, Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Spraw Socjalnych i Kultury - Monika Cyjer oraz Dyrektor GBP w Dalikowie - Beata Olejniczak.

Do ścisłego grona nagrodzonych należą:
w kategorii - dzieci i młodzież do lat 18-stu: Aneta Olszewska lat 9, Wiktoria Kurczewska lat 17,
w kategorii - osoba dorosła: Marzenna Tompalska, Anna Spalona.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
dodano: 01 marca 2017 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99