Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Rajd rowerowy ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2016
Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie wzorem lat ubiegłych zorganizowała rajd rowerowy dla wszystkich chętnych miłośników dwóch kółek. Biblioteka włączyła się w ten sposób w ogólnopolską akcję pn. "Odjazdowy Bibliotekarz".
dodano: 30 maja 2016 r.Lekcja biblioteczna dla klasy IIb
Dnia 23 maja br. Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie odwiedziła klasa II b ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie. Uczniowie przyszli na lekcję biblioteczną poświęconą twórczości i osobie Jana Brzechwy. Zajęcia poprowadziła Ewa Bugajna.
Na wstępie drugoklasiści mogli posłuchać pogadanki o Janie Brzechwie. Uczniowie wysłuchali piosenek z tekstami poety, chętnie rozwiązali krzyżówkę, w której pojawiały się tytuły wierszy Jana Brzechwy oraz otrzymali kolorowanki ze zwierzętami z bogatej twórczości pisarza. Prace, które zostaną dostarczone do biblioteki, pojawią się na specjalnej wystawie poświęconej Janowi Brzechwie. Na zakończenie wizyty dzieci obejrzały nowości wydawnicze przeznaczone dla najmłodszych.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
dodano: 23 maja 2016 r.Lekcja biblioteczna dla klasy IIIb
Dnia 20 maja br. klasa III b ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie przybyła do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie na kolejne z cyklu zajęć edukacyjnych z zakresu nowoczesnych technologii w bibliotece, które prowadzi Tomasz Pawlak.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
dodano: 20 maja 2016 r.Lekcja biblioteczna dla klasy IIa
Dnia 20 maja br. w progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zawitała klasa II a ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie. Uczniowie przyszli na lekcję biblioteczną poświęconą twórczości i osobie Jana Brzechwy. Zajęcia poprowadziła Ewa Bugajna.
Na wstępie pani Beata Olejniczak - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie pokazała dzieciom nowości książkowe dla najmłodszych. Następnie drugoklasiści mogli posłuchać pogadanki o Janie Brzechwie. W tym roku przypada 50 rocznica jego śmierci. Uczniowie wysłuchali piosenek z tekstami poety, rozwiązali krzyżówkę, w której pojawiały się tytuły wierszy Jana Brzechwy oraz otrzymali kolorowanki ze zwierzętami z bogatej twórczości pisarza. Prace, które zostaną dostarczone do biblioteki, pojawią się na specjalnej wystawie poświęconej Janowi Brzechwie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
dodano: 20 maja 2016 r.Lekcja biblioteczna dla klasy IIIa
Dnia 19 maja br. klasa III a ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie przybyła do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie na kolejne z cyklu zajęć edukacyjnych z zakresu nowoczesnych technologii w bibliotece, które prowadzi Tomasz Pawlak.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
dodano: 19 maja 2016 r.Rajd rowerowy ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym pn. "Odjazdowy Bibliotekarz"
dodano: 19 maja 2016 r.Trasą powstania styczniowego po Gminie Dalików z klasą Va
Dnia 19 maja br. klasa V a ze Szkoły Podstawowej w Dalikowie uczestniczyła w grze terenowej zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie. Uczniowie pod opieką Ewy Bugajnej rozwiązywali Questing Quiz pn. Ścieżką powstania styczniowego w gminie Dalików.
Na początku pani Bugajna wprowadziła młodych poszukiwaczy skarbu w temat Quizu opowiadając o historii powstania styczniowego i bitwie powstańców z wojskami rosyjskimi pod Dalikowem. Następnie młodzież idąc śladami zabytków przeszła całą trasę Questu. Uczniowie znajdowali kolejne punkty ścieżki historycznej, odgadywali główne hasło Quizu - dobrze się przy tym bawiąc. Zobaczyli Dalików z zupełnie nowej perspektywy i zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wrócili do szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
dodano: 19 maja 2016 r.Lekcja biblioteczna dla klasy IV
Dnia 17 maja br. w progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zawitała klasa IV Szkoły Podstawowej w Dalikowie. Uczniowie przyszli na zajęcia edukacyjne z zakresu nowoczesnych technologii w bibliotece, które poprowadził Tomasz Pawlak. Na wstępie pani Beata Olejniczak - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zapoznała uczniów z Regulaminem biblioteki. Następnie czwartoklasiści mogli obejrzeć stronę internetową biblioteki, dowiedzieli się jak założyć kartę biblioteczną, poznali działanie bibliotecznego programu Mateusz, odwiedzili konto biblioteki na Facebooku. Uczniowie zapoznali się z katalogiem on-line i mogli wyszukiwać interesujące ich książki z biblioteki przez Internet.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.
dodano: 17 maja 2016 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99