Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Spotkanie autorskie i warsztaty z pisarką Moniką Sawicką

Dnia 24 lutego 2017 r. pisarka Monika Sawicka była gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. W godzinach porannych i południowych prowadziła warsztaty dla uczniów Zespołu Szkół w Dalikowie i Zespołu Szkół w Domaniewie. Wieczorem nawiązała serdeczny kontakt z osobami dorosłymi na spotkaniu autorskim w sali OSP w Kucinach.
dodano: 28 lutego 2017 r.Wycieczka

Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na trzydniową wycieczkę do Karpacza, Pragi, Książa.
dodano: 02 stycznia 2017 r.Warsztaty Ozdób Świątecznych

Dnia 17 grudnia br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprosiła wszystkich młodych uczestników na Warsztaty Ozdób Świątecznych. Spotkanie z dziećmi i ich rodzicami poprowadziła pani Elżbieta Kowalczyk - twórczyni ludowa z terenu naszej gminy.
Głównym celem warsztatów było kultywowanie tradycji regionalnych poprzez projektowanie i wykonywanie różnych form dekoracyjnych zaczerpniętych ze sztuki ludowej. Młodzi artyści zaopatrzeni w liczne materiały plastyczne pracowicie ozdabiali dekoracje świąteczne różnymi technikami plastycznymi: wycinali, składali origami, tworzyli collage. Dzięki ich wyobraźni i inspiracji pani Kowalczyk powstały przepiękne trójwymiarowe gwiazdki z papieru, przemyślnie skręcone aniołki, bałwanki, gwiazdki i kwiaty oraz pomysłowo przystrojone bombki styropianowe. Okazało się, że nawet mały koralik czy guziczek mogą stać się ciekawym ornamentem choinkowym.
W Bożonarodzeniowe klimaty wprowadziły uczestników znane i lubiane kolędy. Na zakończenie warsztatów najmłodsi adepci sztuki ludowej pochwalili się wykonanymi pracami, z których cześć można podziwiać na choince w bibliotece.
dodano: 19 grudnia 2016 r.Podróż do Betlejem w Polsce

10 grudnia uczestnicy wycieczki do Zakościela zostali wprowadzeni w Bożonarodzeniowe klimaty dzięki uczestnictwu w interaktywnym widowisku pt. "Podróż do Betlejem". Widzowie byli częścią inscenizacji. Gdy weszli do Betlejem, nic już nie wyglądało tak samo, ponieważ zostali przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz.
Fundacja "Proem" w Zakościelu koło Tomaszowa Mazowieckiego już od pięciu lat organizuje półtoragodzinne przedstawienie, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Uczestnicy wycieczki wędrowali do Betlejem śladami Józefa i Maryi. Po drodze spotykali postacie ucharakteryzowane na rzymskich żołnierzy, rzemieślników, kupców i handlarzy z czasów narodzin Jezusa. Wędrowcy mogli obejrzeć wybrane sceny z Nowego Testamentu, jak na przykład rozmowę Maryi z Elżbietą, wysłuchać rozmowy trzech Mędrców oraz wziąć udział w audiencji u króla Heroda. Niewątpliwie najciekawszym przeżyciem było wstąpienie w mury odtworzonego Betlejem, gdzie uszy i nosy przybyszów zostały zaatakowane bogactwem dźwięków i zapachów, a licznie zgromadzeni mieszkańcy nie pozwalali wędrowcom przejść spokojnie kusząc ich towarem na sprzedaż.
Widowisko bez wątpienia zorganizowane było z rozmachem, rozpoczęło się świątecznym koncertem kolęd, a zakończyło sceną w stajence, której głównymi bohaterami byli nowonarodzony Jezus z rodzicami. Wśród uczestników wyjazdu z Dalikowa wiele było dzieci, które szczególnie przeżywały udział w tym poruszającym przedstawieniu.
dodano: 19 grudnia 2016 r.Koncert zespołu DŻEM


Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na koncert zespołu DŻEM w Łódzkiej Atlas Arenie 4 marca 2017 r.
dodano: 5 grudnia 2016 r.Warsztaty Ozdób Świątecznych


Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na Warsztaty Ozdób Świątecznych17 grudnia 2016 r. godz. 10:00. Spotkanie poprowadzi Pani Elżbieta Kowalczyk. .
dodano: 5 grudnia 2016 r.Dzień Muzyka w gminie Dalików

Dzień Muzyka związany z obchodami imienin św. Cecylii, patronki chórzystów, muzyków i zespołów wokalno-muzycznych, na stałe wpisał się w kalendarz imprez gminy Dalików. Dnia 25 listopada br. już po raz drugi miłośnicy muzykowania spotkali się na Dniu Muzyka, tym razem w Krzemieniewie. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak i Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie.
Tegoroczne obchody Dnia Muzyka miały bardzo rozbudowany i ciekawy plan uroczystości. Gościem specjalnym imprezy była Elżbieta Bednarczyk - poetka, tancerka i podróżniczka. Licznie stawiły się regionalne zespoły śpiewacze...
dodano: 1 grudnia 2016 r.Lekcja biblioteczna dla klasy Vc ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach

Dnia 23 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie powitała gości ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Klasa V c pod opieką wychowawczyni pani Renaty Olczyk przybyła do Dalikowa i Domaniewa "Śladem powstania styczniowego po gminie Dalików".
W ramach poznawania naszej Małej Ojczyzny uczniowie odwiedzili galerię pana Aleksego Matczaka i podziwiali jego obrazy o tematyce historycznej. Klasa była na cmentarzu w Dalikowie, gdzie znajdują się groby powstańców styczniowych, zwiedziła Kaplicę pw. św. Rocha i Kościół Parafialny pw. św. Mateusza. Gości z Poddębic oprowadzała Aneta Mikołajczyk, bibliotekarz z Filii Bibliotecznej w Domaniewie. Na lekcji bibliotecznej w Dalikowie powitała ich Beata Olejniczak Dyrektor GBP w Dalikowie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zbiorami biblioteki i katalogiem on-line. Na stronie internetowej biblioteki obejrzeli zakładkę Wystawy wirtualne, gdzie poczytali o bitwie pod Dalikowem, która odbyła się 10 września 1863 r. Po strawie dla ducha była czas na strawę dla ciała i pytania od dzieci. Trzeba przyznać, że pogoda wyjątkowo dopisała młodym pasjonatom historii.
dodano: 30 listopada 2016 r.Spotkanie szkoleniowe

Dnia 22 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowała szkolenie z systemu bibliotecznego MATEUSZ. Inicjatorką spotkania była Beata Olejniczak - Dyrektor GBP w Dalikowie. Szkolenie poprowadził Andrzej Kwiatkowski, specjalista wprowadzający system do bibliotek i szkół. Celem spotkania było wprowadzenie systemu bibliotecznego MATEUSZ do wszystkich bibliotek szkolnych działających na terenie gminy Dalików.
W spotkaniu wzięli udział: Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak, Dyrektor Zespołu Szkół w Dalikowie - Krzysztof Dzierżawski oraz nauczyciele-bibliotekarze i pracownicy biblioteki. System MATEUSZ został zainstalowany w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie już w 2009 r. jako nowość i sprawuje się do dnia dzisiejszego bardzo dobrze, będąc dużym ułatwieniem w pracy bibliotekarza. Prowadzący spotkanie wprowadził uczestników szkolenia w tajniki i nowinki dotyczące zapisywania nowych pozycji i wypożyczania książek. Zainteresowanie specjalną wersją dla placówek szkolnych wyraził Dyrektor ZS w Dalikowie.
dodano: 25 listopada 2016 r.Eliminacje gminne Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pn. "Moja Mała Ojczyzna"

Dnia 17 listopada 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie spotkali się uczestnicy etapu gminnego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pn. "Moja Mała Ojczyzna". Do Dalikowa przyjechali gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Domaniewie. Komisja konkursowa w składzie: Beata Olejniczak, Monika Kozanecka, Aneta Mikołajczyk i Ewa Bugajna wyłoniła szczęśliwych laureatów. I miejsce przebojem zdobyła Julia Kołodziejczak, na drugim uplasowała się zdolna Sara Beniak, a na trzecim miejscu utalentowana Maja Dobrzelewska. Dwie pierwsze finalistki pojadą w grudniu na etap powiatowy do Poddębic.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone w dniu przesłuchania. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie.
dodano: 18 listopada 2016 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99