Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Z wizytą w Arboretum w Rogowie
Dnia 24 kwietnia br. uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie gościli w Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. Wizyta w ogrodach: Arboretum i Alpinarium w Rogowie była zainspirowana Świętem Wiosny, które odbywało się w sobotę i w niedzielę.

dodano: 25 kwietnia 2016 r."Dusza Mówi, Dusza Śpiewa"
Dnia 22 kwietnia 2016 r. sala konferencyjna Urzędu Gminy w Dalikowie stała się miejscem spotkania młodych miłośników deklamacji z terenu gminy Dalików. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie we współpracy z Zespołem Szkół w Dalikowie i Zespołem Szkół w Domaniewie zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski pn. "Dusza Mówi, Dusza Śpiewa".

dodano: 25 kwietnia 2016 r.Wyjazd do Arboretum w Rogowie
Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie w dniu 24 kwietnia 2016 r. (niedziela) organizuje wyjazd na Święto Wiosny w Arboretum w Rogowie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do zapisywania się na wyjazd.
dodano: 4 kwietnia 2016 r.Uchwała nr XIX/98/2016 Rady Gminy Dalików


Uchwała nr XIX/98/2016 Rady Gminy Dalików z dnia 16 marca 2016 r w sprawie ogłoszenia zamiaru zmiany statutu Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie w części dotyczącej lokalizacji Filii Bibliotecznej w Kucinach.
dodano: 23 marca 2016 r.Biesiada z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny
Rada Sołectwa Dalików i Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zorganizowały dnia 8 marca br. Biesiadę z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny.

Spotkanie zainaugurowała okolicznościowym wierszem Przewodnicząca Rady Sołeckiej, pani Barbara Wąchała. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Dalików, pan Paweł Szymczak, który złożył serdeczne życzenia z okazji przypadającego święta wszystkim zebranym paniom. Do powinszowań dla zgromadzonych panów przyłączyła się Dyrektor GBP w Dalikowie, pani Beata Olejniczak.

Spotkanie mieszkańców miało charakter koszyczkowy. Każdy przyniósł, co tylko miał najlepszego. Nie zabrakło bigosu, udek na ciepło czy też zimnych przekąsek w postaci sałatek oraz domowych deserów. Biesiadę rozkręcił Zespół Śpiewaczy "Jawor" oraz Kapela "Dalikowiacy", którzy zachęcili do wspólnego śpiewania rozbawionych mieszkańców sołectwa. Ludowe przyśpiewki i znane szlagiery można było śpiewać popatrując na podświetlony ekran z tekstami piosenek.

dodano: 10 marca 2016 r.Czytelnicy na koncercie
Dnia 6 marca br. liczna grupa przyjaciół Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie bawiła się na koncercie Beaty Kozidrak i zespołu BAJM w Atlas Arenie w Łodzi.

Zespół BAJM przyjechał do Łodzi w ramach trasy Bingo Tour. Wszyscy miłośnicy talentu Beaty Kozidrak mogli wysłuchać jej nowych piosenek i poszaleć przy dźwiękach starych przebojów.

- Beata, kochamy cię! - krzyczeli wierni fani jej twórczości, pod czym podpisują się uczestnicy wyjazdu z dalikowskiej książnicy. Zupełnym przypadkiem Dyrektor naszej biblioteki też ma tak na imię ;)

dodano: 7 marca 2016 r.Biesiada z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny
Rada Sołectwa Dalików serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na BIESIADĘ Z OKAZJI DNIA KOBIET I DNIA MĘŻCZYZNY w dniu 8 marca 2016 r. w Sali OSP w Dalikowie. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
dodano: 16 lutego 2016 r.Spotkanie autorskie z pisarką Jolantą Szwalbe
Dnia 9 lutego br. o godzinie 11:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dalikowie miało miejsce spotkanie z pisarką Jolantą Szwalbe pn. "Umiej cieszyć się życiem". Spotkanie autorskie było główną atrakcją spotkania ostatkowego przyjaciół biblioteki.
dodano: 10 lutego 2016 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99