Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


Wycieczka do Zamościa i Lwowa

   W dniach 8 - 10 czerwca miała miejsce coroczna wycieczka turystyczno-krajoznawcza zorganizowana przez panie: Beatę Olejniczak i Serafinę Domańską. Celem wyjazdu były: Zamość i Lwów. Nie bacząc na doniesienia sceptyków podróżnicy z Dalikowa udali się w tym roku na dawne Kresy wschodnie.
   Podczas wycieczki uczestnicy jednego dnia podziwiali renesansowe zabytki Zamościa, a dwa ciekawe dni spędzili we Lwowie. Licencjonowany przewodnik oprowadził wycieczkowiczów po Starym Mieście. Wspólnie zwiedzali kościół dominikanów, obejrzeli kamieniczki w Rynku i budynek Ratusza, kamienicę "Królewską" (Korniaktów), katedrę łacińską, hotel "George" i pomnik Adama Mickiewicza. Spacerowali zabytkowymi uliczkami Lwowa m.in. w dzielnicy ormiańskiej. Zobaczyli więzienie "Brygidki" (dawny klasztor), kościół św. Anny, Uniwersytet Jana Kazimierza (dawny Sejm Galicyjski), katedrę greckokatolicką św. Jury, kościół św. Elżbiety, budynek dworca kolejowego, gmach Politechniki Lwowskiej, kościół św. Marii Magdaleny, pałac Sapiehów oraz budynek Ossolineum. Przejazd na Łyczaków - zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Obrońców Lwowa - te dwa punkty uzupełniły napięty terminarz trzydniowego wyjazdu. Ukoronowaniem pełnej przygód wycieczki było zwiedzanie Opery Lwowskiej i uczestniczenie w spektaklu Verdiego "Trubadur". Uczestnicy wyjazdu wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń do własnych domów.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.
dodano: 23 czerwca 2018 r.InformacjaInformacja dotycząca przetwarzania danych osobowych.Warsztaty artystyczne w Domaniewie

     W dniu 23 maja br. Filia Biblioteczna w Domaniewie gościła uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej w Domaniewie na Warsztatach tworzenia świec ozdobnych. Warsztaty poprowadziła Ewa Bugajna. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, na których mogły stworzyć własną artystyczną wizję świecy żelowej. Do dyspozycji miały: ozdobne świeczniki, kolorowe piaski, różnej wielkości muszelki, anyż gwiaździsty. Całość została zalana kolorowym pachnącym żelem. Świece będą oryginalnym prezentem dla rodziców.
     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.
dodano: 24 maja 2018 r.Lekcja biblioteczna dla klasy "0"

     Dnia 15 maja br. w gościnne progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie zawitali uczniowie z klasy "0" pod opieką pani Ewy Kułakowskiej. Lekcję biblioteczną poprowadzili: Ewa Bugajna i Bartosz Adamski. Dzieci wysłuchały pogadanki o działalności biblioteki, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz, dowiedziały się, jak się zapisać do biblioteki, poznały jej regulamin. Z zainteresowaniem obejrzały wystawy: zdjęć i książek przeznaczonych dla najmłodszych. Uczniowie zaznajomili się ze stroną internetową placówki i poznali zakres usług dalikowskiej książnicy. Na pożegnanie otrzymali lokalną prasę i cukierki.
dodano: 17 maja 2018 r.Premiera w Teatrze Wielkim w Łodzi

     Dnia 15 maja br. dalikowska książnica zorganizowała wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na prapremierę opery Andre Previna Tramwaj zwany pożądaniem. Opera Tramwaj zwany pożądaniem w reżyserii Macieja Prusa i pod kierownictwem muzycznym Tadeusza Kozłowskiego jest przykładem opery nowoczesnej, która może być zaskoczeniem dla przyzwyczajonego do tradycyjnego wykonania melomana. Niemniej jednak po pierwszych taktach przedstawienia każdy słuchacz zachwycał się pięknym głosem Joanny Woś, subtelną rolą Aleksandry Wiwały czy dynamicznym wykonaniem Szymona Komasy. Warto czasem wyjść ze swojej strefy komfortu i obejrzeć coś nowego, oryginalnego na łódzkiej scenie muzycznej.
dodano: 17 maja 2018 r.Lekcje biblioteczne dla klas "0" w FB dla Dzieci i Młodzieży w Dalikowie

     W dniach 11 i 15 maja br. FB dla Dzieci i Młodzieży w Dalikowie odwiedzili uczniowie z dwóch klas "0" mieszczących się w dawnym Domu Nauczyciela. Dzieci pod opieką pań: Ewy Kułakowskiej i Alicji Dudzińskiej przyjęła pani Serafina Domańska. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Poznawali bogaty księgozbiór biblioteki, obejrzeli prasę dla najmłodszych m.in. Świerszczyk. Ochoczo wzięli udział w rozwiazywaniu zagadek literackich. Na pożegnanie otrzymali kolorowanki i lizaki.
dodano: 16 maja 2018 r.Warsztaty tworzenia świec ozdobnych

     W dniach 10 i 11 maja br. Biblioteka gościła uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej w Dalikowie na Warsztatach tworzenia świec ozdobnych.
     Warsztaty poprowadziła Ewa Bugajna. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, na których mogły stworzyć własną artystyczną wizję świecy żelowej. Do dyspozycji miały: ozdobne świeczniki, kolorowe piaski, różnej wielkości muszelki, anyż gwiaździsty. Całość została zalana kolorowym pachnącym żelem. Świece będą oryginalnym prezentem dla mam wręczonym na akademii z okazji Dnia Matki.
     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.
dodano: 15 maja 2018 r.Dzień Bibliotekarza

Dnia 8 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie uroczyście obchodziła Dzień Bibliotekarza. Rok 2018 jest wyjątkowy dla naszej placówki ze względu na przypadający jubileusz 65-lecia powstania książnicy.
dodano: 14 maja 2018 r.Najlepszy Czytelnik Roku 2017

Dnia 28 marca br. podczas sesji Rady Gminy Dalików odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie Najlepszy Czytelnik roku 2017 w gminie Dalików. Wśród nagrodzonych laureatów znalazły się same panie: Agnieszka Goszcz i Ewa Mikołajczyk w kategorii osoba dorosła oraz Emilia Lefik i Oliwia Stefaniak w kategorii dzieci do lat 18-stu. Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody książkowe z rąk Przewodniczącej Rady Gminy Dalików - Marii Chojnackiej, Wójta Gminy Dalików - Pawła Szymczak i Dyrektor GBP w Dalikowie - Beaty Olejniczak. Po części uroczystej czytelnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do biblioteki.
dodano: 27 marca 2018UwagaPrzypominamy, że do dnia 30 marca 2018 r. należy zapłacić ostatnią ratę na wycieczkę do Lwowa w dniach 8 - 10 czerwca br.
dodano: 28 lutego 2018 r.
Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2020 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99