Zmień kontrast Nazwa skórki
Dzisiaj jest r.
Aktualności


"Dzień Muzyka" - spotkanie muzyczne
Wójt Gminy Dalików oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu muzycznym pn. "Dzień Muzyka".
dodano: 15 listopada 2016 r.Święto Niepodległości
W dniach 8 i 10 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dalikowie odbyła się prelekcja i pokaz filmu dokumentalnego o kapitanie Stefanie Pogonowskim w reżyserii Andrzeja B. Czuldy. Organizatorem spotkania skierowanego do młodzieży gimnazjalnej Zespołu Szkół w Dalikowie i Zespołu Szkół w Domaniewie była Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie. Prelekcję poprowadził Wójt Gminy Dalików - Paweł Szymczak, który opowiedział zebranym uczniom o urodzonym w Domaniewie Stefanie Pogonowskim - bohaterze Bitwy Warszawskiej 1920 r.
dodano: 14 listopada 2016 r.Wyjazd do Teatru Nowego
Osobom, które 19 listopada 2016 r. (sobota) jadą do Teatru Nowego w Łodzi przypominamy:
- wyjazd sprzed budynku biblioteki godz: 18:00
- zainteresowani mogą również wsiąść do autobusu w Krzemieniewie na skrzyżowaniu przy kapliczce o godz. 17:40
dodano: 14 listopada 2016 r."Podróż do Betlejem" - wyjazd na widowisko
Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie organizuje wyjazd na "Podróż do Betlejem" 10 grudnia 2016 r. (sobota).

"Podróż do Betlejem" to półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się ono w pięknej, zimowej scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki, w malowniczej stuletniej willi.
Widzowie są częścią przedstawienia. Gdy wchodzą do Betlejem, nic już nie wygląda tak samo, ponieważ są przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując do Betlejem doświadczają wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Słuchają Świątecznego koncertu. Poznają postacie biblijne. Stają się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzyszą im w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.
W ciągu ostatnich dwóch lat w "Podróży do Betlejem" uczestniczyło ok. 16 000 osób z całej Polski. Wydarzenie relacjonowały m.in. TVP Łódź, TVN24, Superstacja, RMF FM.
dodano: 9 listopada 2016 r.Prelekcja o kpt. Stefanie Pogonowskim
W dniach 8 listopada 2016 r. o godzinie 9:00 i 10 listopada 2016 r. o godzinie 11:30 w sali Urzędu Gminy w Dalikowie odbędzie się prelekcja i pokaz filmu dokumentalnego o kpt. Stefanie Pogonowskim w reżyserii Andrzeja B. Czuldy. Film ten powstał na zlecenie Departamentu Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej.

Wstęp wolny!

Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy
dodano: 3 listopada 2016 r.BIOGRAFIE na długie jesienne wieczory...
Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie zaprasza na wystawę książek pn.: "BIOGRAFIE na długie jesienne wieczory." Można zapoznać z naszymi zbiorami, do których należą m.in. ciekawe biografie świętych, polityków, pisarzy, aktorów czy celebrytów. Wśród nowości pojawiły się np. kolejne historyczne książki Sławomira Kopra, biografie Magdy Gessler i Marii Czubaszek. Serdecznie zapraszamy!
dodano: 11 października 2016 r.Wycieczka krajoznawcza do Niepokalanowa, Żelazowej Woli...
Dnia 23 września 2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie w ramach poznawania naszej Małej Ojczyzny zorganizowała wycieczkę trasą: Niepokalanów - Żelazowa Wola - Nieborów - Arkadia - Łowicz - Maurzyce. Opiekunami 49-osobowej grupy fascynatów historii były panie: Serafina Domańska i Ewa Bugajna.
dodano: 26 września 2016 r."Wszystko o kobietach" - Teatr Nowy w Łodzi
Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie dnia 19 listopada 2016 r. organizuje wyjazd do Teatru Nowego w Łodzi na spektakl pt. "Wszystko o kobietach". Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z naszą biblioteką.

Wszystko o kobietach pisał Miro Gavran, myśląc o scenie. Jego komedia należy do nurtu tych dobrze skrojonych, z napięciem godnym thrillera, dowcipnym dialogiem i postaciami bliskimi współczesności. Historia o piętnastu kobietach w różnym wieku to swoiste studium kobiecej natury, opisane męskim okiem i ręką. Najistotniejszym elementem sztuki chorwackiego dramatopisarza są emocje przekazywane w prosty, ale interesujący sposób.

Jak mówi Piotr Bikont, spektakl powstał przede wszystkim "ku uciesze i lekkiemu wzruszeniu widza". W realizacji komedii reżyser stawia na formę, która jego zdaniem "mimo swej zawiłości łatwa do rozszyfrowania nie jest, daje widzowi pewną dodatkową satysfakcję działania intelektualnego, które wykracza poza rozumienie tych prostych i banalnych historii".

Zapraszamy do zapoznania się z menu Karczmy CZARNY STAW:
dodano: 23 września 2016 r.Pamięć historii żyje w Nas...
10 września 1863 rok w okolicach Dalikowa rozegrała się największa w tym regionie bitwa Powstania Styczniowego. W tym roku będziemy obchodzić 153 rocznicę tamtych wydarzeń.
dodano: 9 września 2016 r.Wystawa wirtualna o kpt. Stefanie Pogonowskim


dodano: 11 sierpnia 2016 r.Facebook
Polub nas na facebook :)

Narodowe Centrum Kultury
Biblioteka otrzymała Dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska"

Kraszewski. Komputery dla bibliotek
Biblioteka otrzymała dofinansowanie z Instytutu Książki w ramach programu "Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Fundacja Orange
Biblioteka bierze udział w programie: Akademia Orange dla Bibliotek

Pitax
Współpracujemy z Pitax

Odjazdowy Bibliotekarz
Odjazdowy Bibliotekarz

ŁDK
Łódzki Dom Kultury

BIP
Biuletyn Informacji Publicznej

QUIZ
Quiz Questing

MKiDN
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Statystyki zbiorcze na stronę
Copyright © 2019 GBP w Dalikowie
Plac Powstańców 3; 99-205 Dalików
telefon: (+48) 603 270 838; fax: 43 678 00 99