Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Biblioteka

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie
  ul. pl. Powstańców 3
  99-205 Dalików

  Telefon komórkowy 603-270-838

  biblioteka@bibliotekadalikow.pl

Aktualności

Artykuły

 • Kubuś Puchatek w Bibliotece

  18 stycznia 2022 r. przypada 140. rocznica urodzin (1882) Alana Alexandra Milne’a, angielskiego pisarza, dramaturga i eseisty, autora „Kubusia Puchatka” i „Chatki Puchatka”.

  Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie ogłasza Gminny konkurs plastyczny pn. „Kubuś Puchatek w Bibliotece” dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Termin trwania konkursu: od 18 stycznia do 11 lutego 2022 r.

            

  Czytaj Więcej o: Kubuś Puchatek w Bibliotece
 • Wystawa historyczna w Kościele

  Wystawa historyczna 

  11 listopada br. w kościele pw. św. Mateusza Ewangelisty w Dalikowie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pt. „Tragiczne losy księży z gminy Dalików podczas II wojny światowej”. Ekspozycja została przygotowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dalikowie we współpracy z ks. Stanisławem Łaskim – Proboszczem parafii w Dalikowie. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny głos zabrali: ks. Stanisław Łaski, Radosław Arkusz – Wójt Gminy Dalików oraz Beata Olejniczak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie. Przy pomniku powstańców styczniowych zostały złożone kwiaty przez delegacje: Rady Gminy Dalików i Urzędu Gminy Dalików, SP w Dalikowie, SP w Domaniewie, Zarządu Gminnego Oddziału Związku OSP RP w Dalikowie.

   

  Czytaj Więcej o: Wystawa historyczna w Kościele
 • Książka i ja na wakacjach

  Przez cały sierpień dzieci i młodzież mogli wysyłać zdjęcia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie, na których czytali swoje ulubione książki wypożyczone w dalikowskiej książnicy. Konkurs fotograficzny pn. "Książka i ja na wakacjach" cieszył się w tym roku dużym zainteresowaniem. Miło nam poinformować o pięciu zwycięzcach konkursu. Są to nasi młodzi czytelnicy, do których powędrowały nagrody - bony do zrealizowania w księgarni:

  Czytaj Więcej o: Książka i ja na wakacjach
 • Wycieczka rowerowa do Doliny Skrzatów

  Czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Dalikowie niestraszne burze i upał. Pomimo nieciekawej pogody i krajobrazu po burzy uczestnicy wycieczki rowerowej do Chociszewa zebrali się zgodnie w sobotni poranek przed siedzibą Biblioteki. Nawet popsute koło nie zniechęciło ich przed wyruszeniem na szlak rowerowej przygody. Po drodze przez miejscowości: Gajówka, Bardzynin, Karolinów, Anastazew, Ostrów, Florentynów, Mariampol mijały nas samochody panów elektryków, którzy naprawiali szkody po piątkowej ulewie.

  Czytaj Więcej o: Wycieczka rowerowa do Doliny Skrzatów

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-01-26 07:26:37przez:
Opublikowano:2021-01-26 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:556

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo

Łódzki Dom Kultury
Firma Juvi
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Z ikrą
PRYM
Forum Wsparcia Zrównoważonego Rozwoju
Sieć na Kulturę w Podregionie Sieradzkim
Ministerstwo kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Mała Książka - Wielki Człowiek
Instytut Książki
Kraszewski
Rozpracuj to z Biblioteką
Biblioteka Narodowa
 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0