Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

WIELKANOC 2024

 • Ankieta

  Czy podoba Ci się nowa strona?
 • Zobacz też

 • Kontakt

  Gminna Biblioteka Publiczna w Dalikowie
  ul. pl. Powstańców 3
  99-205 Dalików

  Telefon komórkowy 603-270-838

  biblioteka@bibliotekadalikow.pl

Spotkanie z Pawłem Wakułą

W dniu 12 maja gościliśmy Pawła Wakułę - pisarza, ilustratora książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach akcji  „Z książką na walizkach – X łódzkie spotkania z młodymi czytelnikami”. Zostało zorganizowane we współpracy z Wydawnictwem Literatura.

Paweł Wakuła - absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Uprawia, jak sam o sobie mówi, niepoważny zawód rysownika-humorysty. Jego zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Jego książki o Leśniczym Piątku powstały pod patronatem i z inspiracji Lasów Państwowych. Autor bestsellerowego zbioru opowiadań o władcach Polski „Jagiełło pod prysznicem". Pomysłodawca cyklu historycznego dla dzieci „Zdarzyło się w Polsce”.

Pisarz opowiadał o swoich książkach, dołączając do pogadanki własnoręczne  humorystyczne ilustracje. Na zakończenie podpisywał woluminy.

Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs pt. „Gdy (pra)dziadkowie byli dziećmi – ich świat na starej fotografii”. Wśród wyróżnionych osób znalazły się: Milena Sobczak, Amelia Mecker, Agata Szymańska. Praca Mileny Sobczak weźmie udział w rywalizacji wojewódzkiej konkursu.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-05-17 13:12:08przez:
Opublikowano:2022-05-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający: GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W DALIKOWIE
Odwiedziny:1547

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo

Łódzki Dom Kultury
Firma Juvi
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Z ikrą
PRYM
Forum Wsparcia Zrównoważonego Rozwoju
Sieć na Kulturę w Podregionie Sieradzkim
Ministerstwo kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu
Mała Książka - Wielki Człowiek
Instytut Książki
Kraszewski
Biblioteka Narodowa
 NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0